Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.00.
W tym tygodniu jeszcze wakacyjny porządek Mszy świętych; poniedziałek godz. 18.00, wtorek godz. 7.00, w środę godz. 18.00 i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 7.00, w piątek 18.00, a w sobotę o 7.00 i 18.00. Msza święta w niedzielę o 12.00 będzie od 1 września.
W liturgii Kościoła: we wtorek – św. Bernarda, opata, w środę św. Piusa X papieża, i św. Joanny, w czwartek Matki Bożej Królowej, w sobotę św. Bartłomieja, apostoła / odpust w Mogilanach w niedzielę 25 sierpnia/, w niedzielę św. Ludwika, króla.
W sobotę 24 sierpnia obchodzony będzie jubileusz 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski i Kustosz Sanktuarium w Myślenicach zapraszają wszystkich: Spotkajmy się razem na Rynku Myślenickim w sobotę 24 sierpnia o godz. 11:00, by uwielbić Boga w dziękczynnej Eucharystii za niezwykły Dar, jakim jest Maryja w znaku łaskami słynącego Obrazu Pani Myślenickiej. Program jubileuszu na plakacie.
W przyszłą niedzielę 25 sierpnia, chcemy podziękować Panu Bogu za dar chleba. Podobnie jak w ubiegłe lata, prosimy tych, którzy pieką chleb w domu, aby przynieśli w przyszłą niedzielę upieczony bochenek chleba, na sumę, na Mszę świętą o godz. 10.30. Te chleby złożymy przed ołtarzem i poświecimy. Po Mszy świętej, przed kościołem, będziemy się dzielić tym poświęconym chlebem.
Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski dokonał zmiany wikariusza w naszej parafii. Ks. Sebastian Baster został zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i został mianowany, od 28 sierpnia, wikariuszem parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Krakowie – Borku Fałęckim. Jednocześnie Ks. Arcybiskup skierował do naszej parafii jako wikariusza Ks. Michała Widła, z Parafii z Krakowa- Białego Prądnika.
Ks. Sebastianowi dziękujemy za trzyletnią pracę duszpasterską, katechetyczną w naszej parafii i życzymy dużo sił do kolejnych zadań w nowej parafii. Ks. Sebastiana pożegnamy w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 10.30. Natomiast Ks. Michała powitamy 1 września.
Nastąpi także zmiana Sióstr Służebniczek w naszej parafii. Odchodzi od nas Siostra Stanisława Mikrut, która zajmowała się dekoracjami, kwiatami i dbała o obrusy ołtarzowe i szaty liturgiczne. Siostrze Stanisławie dziękujemy za kilkuletnią pracę w naszym kościele, za pięknie układane kwiaty, pomoc przy dekoracjach, za jej pokorną służbę, modlitwę w naszym kościele. Niech Pan Bóg udzieli Siostrze sił, zdrowia, a Matka Boża Łaskawa ma ją w swej opiece. S. Stanisława przechodzi do Krakowa. Na jej miejsce przychodzi S. Maria Sala, którą serdecznie witamy.
Rada Parafialna zebrała na inwestycje parafialne 10.740 zł, na konto wpłacono 1.590 zł. zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień czystość świątyni powierzamy parafianom z ul. Modrzewiowej n-y 2, 3, 4, 5, 7.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!