Dzisiaj 1 września, modlimy się o pokój dla świata wspominając 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej, która pochłonęła kilka milionów ofiar.
Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach Świętych Adoracja Najśw. Sakramentu. Nieszpory – o godz. 15.00.
W tygodniu Msze święte rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00, a w niedziele o 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30.
Witamy dzisiaj wśród nas nowego Wikariusza, Ks. Jana Kunę. Ks. Jan przychodzi do nas z parafii Babice, ma 20 lat kapłaństwa, pochodzi z Krakowa –Nowej Huty. Ksiądz Jan będzie uczył w Zespole Szkół; oraz poprowadzi ministrantów, lektorów i grupę apostolską młodzieży. Ks. Janowi życzymy, wielu łask Bożych i dużo zdrowia i sił do podejmowania nowych zadań duszpasterskich.
W Liturgii kościoła przypada: we wtorek św. Grzegorza Wielkiego, papieża, doktora Kościoła, – patrona naszego Ks. Proboszcza, a w przyszłą niedzielę 8 września Święto Narodzenia Matki Bożej.
Jutro 2 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zapraszamy ich na Mszę świętą w intencji uczniów i nauczycieli – jutro w poniedziałek – na godz. 8.00 uczniów z Zespołu Szkół / liceum, technikum, szkoła branżowa/, a na godzinę 9.00 uczniów ze Szkoły Podstawowej.
W piątek 6 września, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed Mszą św. rano oraz od godz. 16.30 – do 18.00. W czasie spowiedzi trwa Adoracja Najśw. Sakramentu, zakończona przed godz. 18.00 śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. Spowiedź w piątek będzie dla dzieci i młodzieży również spowiedzią na rozpoczęcie roku szkolnego. Podejmujmy praktykę pierwszych piątków miesiąca, jako okazję do spowiedzi i Komunii świętej, nie tylko dzieci po pierwszej Komunii, ale wszystkie dzieci, młodzież dorośli są zaproszeni do tego nabożeństwa, które pomaga kształtować sumienie i korzystać z daru Komunii świętej.
W sobotę po Mszy o 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19.00.
Kolejna zbiórka ofiar na inwestycje parafialne będzie 8 września, w przyszłą niedzielę.
Dziękujemy tym, którzy w minionym złożyli ofiarę na sprzątanie kościoła, a teraz prosimy parafian z ul. Różanej nr 1, 2, 3, 6, 7, 8.
Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii będzie 8 września; tam o g. 9.00 Droga Krzyżowa, a o g. 11.00 Msza święta. Zachęcamy rodziny, małżeństwa do uczestnictwa w tej modlitwie w Kalwarii w przyszłą niedzielę.
W Sieprawiu w sanktuarium bł. Anieli Salawy, od czwartku będzie trwało triduum z okazji 15-lecie sanktuarium. Główne uroczystości będą 9 września. Szczegóły na plakacie.
W sobotę 7 września, będzie miała postój przy naszym kościele piesza pielgrzymka z Biskupic do Kalwarii.
Przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i św. Lipki – jest jeszcze 15 wolnych miejsc.
Z okazji przypadających imienin Pani Izabeli – naszej organistki, życzymy Jej dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, w życiu osobistym jak i do wykonywanej pracy organistki i dyrygentki chóru i scholii w naszej parafii.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia! Szczęść Boże!