Dzisiaj, kiedy wspominamy Narodzenie Najśw. Maryi Panny, odbywa się pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada bł. Anieli Salawy, dziewicy; odpust w Sieprawiu, tam o godz. 18.00 suma odpustowa, której przewodniczył będzie Ks. Biskup Janusz Mastalski.
W czwartek przypada wspomnienie Imienia Maryi, w piątek św. Jana Chryzostoma, biskupa, a w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. / komunikat Metropolity Krakowskiego /. W związku z nabożeństwem ogólnopolskim „Polska pod krzyżem” – w naszej parafii w sobotę o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Krzyża – jak w Wielki Piątek. Zapraszamy wszystkich.
Kolejne Nabożeństwo Fatimskie będzie w piątek 13 września, o godz. 18.00 – Msza św. z kazaniem, potem różaniec i procesja – poprowadzi O. Redemptorysta. Figurę Matki Bożej poniosą matki, a dzieci zapraszamy do sypania kwiatków.
Sprzątanie w kościele polecamy parafianom z ul. Różanej nr -y 9, 11, 11a, 12 a, 13.
W tym roku szkolnym do bierzmowania przystąpią uczniowie klas VIII, którzy będą mieli przygotowanie w parafii. Pierwsze spotkanie będzie 19 września – czwartek g. 16.30.
Ks. Jan, wikariusz, zaprasza młodzież na spotkania grupy apostolskiej; młodzież z klas VIII i szkół średnich. Spotkanie organizacyjne w sobotę o godz. 19.00 w salce na plebanii.
Chłopcy, którzy chcieliby zostać ministrantami niech zgłoszą się do Ks. Jana.
Siostra Zyta zaprasza dzieci na spotkania grupy misyjnej w piątki o godz. 16.30.
Pani Organistka – zaprasza dziewczynki do scholii dziecięcej – próby w soboty
o g. 10.00.
Rada Parafialna zbiera dziś ofiary na inwestycje parafialne.
Pielgrzymka do Gietrzwałdu nie odbędzie się /małe zainteresowanie/, natomiast będzie pielgrzymka do Częstochowy, autokarowa 24 września – wtorek. Koszt 30 zł.
Wyjeżdżający na Węgry będą mieli Mszę św. we wtorek o g. 6.00; wyjazd o g. 6.45 od strażnicy.
W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Stanisława Michalca, lat 73. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

      KOMUNIKAT METROPOLITY KRAKOWSKIEGO
Umiłowani Archidiecezjanie!
14 września br., w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie pod Włocławkiem – czyli w tym miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 roku Jan Paweł II sprawował Mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów – odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”.
Organizatorem tego spotkania modlitewnego – obok katolików świeckich, od których wyszła inicjatywa i pomysł – jest także diecezja włocławska. Podczas wielogodzinnej modlitwy zebrani będą prosić Pana Boga o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów, nieznajomych oraz dla naszej Ojczyzny.
Z oczywistych względów tylko nieliczni z waszych parafii pojadą do Włocławka, by wziąć udział w tej wielkiej modlitwie. Dlatego proszę Was, dołóżcie wszelkich starań, aby w tegoroczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej zostało zorganizowane czuwanie modlitewne, w którego planie znajdzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej lub adoracja krzyża (taka, jak w Wielki Piątek) oraz Msza święta z adoracją Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystko to uczyńcie w duchu miłości do Jezusa Chrystusa, naszego Pana, który odkupił nas przez dobrowolną mękę na krzyżu. Nam, chrześcijanom, znak krzyża przypomina o Jego nieskończonej miłości do każdego człowieka. Jednakże krzyż wskazuje również na to, że ta Nieskończona Miłość jest ciągle blisko nas. Jezus zmartwychwstały, który umarł na krzyżu z miłości do nas, jest obecny w naszych świątyniach w Eucharystii – z całym swoim bóstwem i majestatem, prawdziwie i rzeczywiście. Nie możemy być obojętni na taką Miłość. Tylko zbliżenie się do Niej da każdemu z nas siłę i pokój ducha.
Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka.
Z pasterskim błogosławieństwem    + Marek Jędraszewski     Arcybiskup Metropolita Krakowski

       W naszym kościele w sobotę 14 września o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz na adorację Krzyża – jak w Wielki Piątek.