Kończą się nabożeństwa różańcowe – dzisiaj różaniec o 15.00; we wtorek modlić się będziemy na różańcu za mieszkańców ulic: Polna, Południowa, Graniczna, Stawowa, Braci Leńczowskich, Kręta, Sportowa, Karpacka, a w czwartek o 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych w intencji naszych bliskich zmarłych.
1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, w piątek, Msze Święte będą w kościele o godz. 8.00 i 10.30, popołudniu Nieszpory o godz. 14.00, a potem procesja na cmentarz – tam o 14.30 – modlitwa za zmarłych z wypominkami i o godz. 15.00 Msza święta polowa na cmentarzu przy krzyżu / o ile pogoda pozwoli /. Mszy świętej o 15.30 w kościele już nie będzie.  Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
2 listopada, w Dzień Zaduszny, w sobotę, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00. Msza święta o 18.00 będzie za zmarłych w tym roku parafian. Także 2 listopada, zapraszamy na różaniec za zmarłych o godz. 20.00 – na cmentarzu, przy krzyżu.
Pamiętamy w tych dniach o naszych zmarłych, którym możemy ofiarować odpusty. Każdy, kto nawiedzi kościół lub cmentarz w dniach 1 i 2 listopada może uzyskać odpust i ofiarować go za zmarłych. Zaś nawiedzając cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu 1 i 2 listopada jest przyjęcie Komunii i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, a w pozostałe dni modlitwa na cmentarzu za zmarłych.
W uroczystość Wszystkich Świętych przypada też Pierwszy Piątek miesiąca listopada; spowiedź przed Mszami do południa, natomiast ze spowiedzi prosimy skorzystać w środę i czwartek od 17.00 do 18.00.
Odwiedziny chorych z Komunią świętą będą w sobotę od g. 9.00.
Od 1 do 8 listopada, przed każdą Mszą świętą będą wypominki jednorazowe za zmarłych poleconych naszej modlitwie, a nowe wypominki roczne będą od niedzieli 3 listopada.
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych organizuje 1 listopada, kwestę do puszek, przy cmentarzu. Kwesta będzie przeznaczona na ponowną renowację „Piety” przy ul. Bruchnalskiego.
Z racji pierwszej soboty, modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi i modlitwa za matki oczekujące potomstwa w sobotę po Mszy o 7.00.
Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary na sprzątanie, na kolejny tydzień czystość naszego kościoła polecamy parafianom z ul. Ks. Koniecznego nr 1, 1b, 4, 6, 8.
Wyjeżdżający na pielgrzymkę do Szczepanowa i Szczyrzyca, 9 listopada, proszeni aby w tym tygodniu uiścili opłatę 30 zł.
Jest jeszcze nowa gazetka „Świątnik” – do nabycia przy wyjściu z kościoła.

Na ten tydzień zadumy i modlitwy niech Bóg wszystkim błogosławi.

Szczęść Boże!

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1 LISTOPADA

MSZE ŚWIĘTE W KOŚCIELE
GODZ. 8.00, 10.30

NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 12.00, 15.30.

GODZ. 14.00 NIESZPORY W KOŚCIELE

GODZ. 14.30 PROCESJA PO CMENTARZU
Z WYPOMINKAMI ZA ZMARŁYCH

GODZ. 15.00 MSZA ŚWIĘTA NA CMENTARZU
ZA ZMARŁYCH SPOCZYWAJĄCYCH
NA ŚWIĄTNICKIM CMENTARZU
/jeśli będzie padał deszcz to Msza Św. będzie w kościele/
*
2 LISTOPADA – DZIEŃ ZADUSZNY

MSZE ŚWIĘTE W KOŚCIELE
GODZ. 7.00, 9.00 ORAZ 18.00.
Godz. 20.00 – Różaniec za zmarłych na cmentarzu
*