Kończymy dzisiaj krótkie rekolekcje przed Świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy O. Piotrowi Koźlakowi za głoszenie nam nauk rekolekcyjnych. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas, aby duchowo przygotować się na nadchodzące Boże Narodzenie.
We wtorek koniec Adwentu – dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Jutro i we wtorek Roraty o godz. 7.00, a we wtorek, w Wigilię, Mszy świętej wieczornej nie będzie.
Zachęcamy do tradycyjnego postu w Wigilię, oraz do zachowania tradycji Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, z czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Betlejemskie Światło Pokoju, dotrze do nas jutro, można będzie zapalić świecę od tego światła i zanieść do domu.
Pobłogosławione opłatki można nabyć jeszcze po Mszach świętych u Pani Organistki.
Boże Narodzenie – środa 25 grudnia – rozpoczniemy Pasterką – Mszą Świętą o północy. Pozostałe Msze Święte w pierwszy jak i w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godz. 8.00, 10.30,12.00 i 15.30. Nieszpory uroczyste będą tylko w Boże Narodzenie. Ofiary z tacy z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia, na domu samotnej matki, a z 26 grudnia na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
26 grudnia, w Św. Szczepana na Mszy o godz. 8.00 kolędować z nami będzie Świątnicka Orkiestra Dęta, natomiast na Mszy o 10.30 – poświęcenie owsa.
Ponadto w piątek przypada św. Jana ewangelisty – poświęcenie wina; w sobotę św. Młodzianków męczenników, a w przyszłą niedzielę – św. Rodziny.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Kr. Jadwigi nr-y 1, 2, 4, 7, 9. Jutro, w poniedziałek będziemy stroili kościół na święta – zapraszamy do pomocy, szczególnie młodzież – od g. 9.00.
Dziękujemy tym którzy wzięli udział w naszym kiermaszu świątecznym w ub. niedzielę; fundatorom pierogów, barszczu; paniom za upieczenie wspaniałych ciasteczek. Fundacja Dobroczynna od Bonifratrów dziękuje za kwotę 1.566 zł, a dzieci z koła misyjnego za kwotę 1.300 zł – te kwoty to ofiary za świąteczne ozdoby.
Od piątku, po świętach, rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Kto życzy sobie odwiedzin kapłana, to niech oczekuje na wspólną modlitwę, błogosławieństwo i rozmowę z duszpasterzem. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, jednemu z kapłanów w czasie kolędy towarzyszyć będzie Pan Edward, Kościelny, a drugiemu tylko ministranci. Ofiary dla Kościelnego z kolędy są częścią wynagrodzenia za jego posługę w kościele, dlatego tam gdzie będą chodzili z Księdzem tylko ministranci, oni będą nosili puszkę do której można będzie składać ofiary dla kościelnego.
Plan kolędy jest wywieszona w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.
Plan Kolędy na dni po świętach:
Ks. Proboszcz
Ul. Kręta, Karpacka i Braci Leńczowskich – 28 Grudnia 2019 – sobota – od G. 10.00
Ul. Sportowa – 30 Grudnia 2019- poniedziałek- od G. 12.00
Ks. Wikariusz
Ul. Metalowców i Ogrodowa – 27 grudnia.2019 – piątek – od G. 14.00
Ul. Kr. Jadwigi – od Rzeszotar – 28 grudnia 2019- sobota od G. 12.00
Ul. Ks. Koniecznego i Ks. Zakulskiego – 30 grudnia 2019 – poniedziałek- od G. 13.00

Na ten szczególny czas świąteczny, niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!