Dzisiaj przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, na każdej Mszy świętej poświęcenie świec – gromnic. Dzisiaj też dzień Życia Konsekrowanego; modlimy się za kapłanów, siostry zakonne i zakonników, a ofiarami ze składki wspomożemy zakony kontemplacyjne.
Nieszpory dzisiaj o g. 15.00.
W liturgii Kościoła przypada w poniedziałek św. Błażeja, patrona od chorób gardła – święcimy jabłka, a w środę św. Agaty, dziewicy i męczennicy – święcimy chleb i sól.
W piątek – pierwszy piątek miesiąca lutego – spowiedź przed Mszą św. rano, oraz po południu od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa.
W przyszłą niedzielę rozpocznie się tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo, odprawiane przez trzy niedziele przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00 oraz po Mszy o 12.00 do g. 15.30.
Spotkanie Rady Parafialnej będzie we wtorek o godz. 19.00.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne, a częściowo też z tej składki pokryjemy koszty ogrzewania kościoła.
Są jeszcze wolne miejsca na kulig – na 15 lutego – bliższe informacje u Ks. Jana.
Sprzątanie kościoła powierzamy na najbliższy tydzień parafianom z ul. Podgórskiej nr-y: 3,4, 5,6, 7.
Jutro, w poniedziałek, zapraszamy do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznej: młodzież od g. 10.00, a mężczyzn po Mszy wieczornej.
I jeszcze informacja z Urzędu Gminy: „Urząd Miasta i Gminy Świątniki Górne zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące prowadzonych na terenie miasta pomiarów geodezyjnych. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w Świątnikach Górnych – przy rondzie – 5 lutego 2020 r. środa – o godz. 18:00. W trakcie spotkania wyjaśnione zostaną procedury związane z przeprowadzanymi pracami oraz zakres zmian, które powstaną w wyniku tych pomiarów”.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Barbara Kurleto lat 67. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!