Dzisiaj trzecia niedziela tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa – odprawianego przed Wielkim Postem. Wystawienie Najśw. Sakramentu, dzisiaj po Mszy o 8.00 do 10.30 oraz po Mszy o 12.00 do 15.30. O godz. 15.00 będą Nieszpory i zakończenie adoracji. Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie przed Najśw. Sakramentem.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego.
Wielki Post – czas pokuty, modlitwy i umartwienia, rozpoczniemy 26 lutego, w najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą w środę o godz. 7.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje katolików post ścisły.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej już w najbliższy piątek – o godz. 17.15, oraz o 19.30.
Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, a Msza niedzielna popołudniowa w Wielkim Poście będzie o 15.45, po zakończeniu nabożeństwa, już bez kazania.
Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży z klas VIII – w czwartek o 16.30.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy rodzinom z ul. Wąskiej. Tym, którzy troszczyli się o czystość kościoła w tym tygodniu, bądź złożyli ofiarę na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
W „Betanii” przez okres wielkiego postu, będzie wystawa naszego artysty, Pana Zdzisława Słoniny – „Sceny Pasyjne rzeźba i malarstwo na szkle”. Otwarcie wystawy w przyszłą niedzielę 1 marca o g. 16.30. Wystawę można będzie oglądać przez cały marzec po Mszach świętych.
Będziemy organizowali pielgrzymkę do Prudnika Śląskiego – miejsca więzienia Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz do Kamienia Śląskiego do sanktuarium św. Jacka i na Górę św. Anny; 18 kwietnia – sobota, po Wielkanocy; koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
Dziękujemy tym którzy przywieźli dary żywnościowe z „Caritasu” i zespołowi „Caritas” z naszej parafii, za przekazanie darów potrzebującym.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!