Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. To święto obchodzone jest w II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to dla całego Kościoła ogłosił Jan Paweł II w dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku.
Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego..
W tym roku ze względu na trwający stan epidemii zachęcamy wszystkich wiernych do duchowej łączności z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i przeżywanie Święta Miłosierdzia poprzez łączność telewizyjną, radiową i internetową oraz wzbudzenie aktu żalu doskonałego i przyjęcie Komunii świętej duchowej.
W naszym kościele dzisiaj po każdej Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj transmitować będziemy Msze św. z naszego kościoła o 8.00, 10.30 i 12.00.
W liturgii Kościoła w czwartek przypada – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski; w piątek św. Jerzego, męczennika, a w sobotę św. Marka ewangelisty, patrona także Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.
Od 20 kwietnia 2020 czyli od poniedziałku, Msze św. będą sprawowane zarówno w tygodniu jak i w niedzielę, w obecności maksymalnie 28 wiernych /1 osoba na 15m kw./. Pierwszeństwo mają osoby które zamówiły intencję na daną godzinę. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, od 16 kwietnia, osoby przebywające w kościołach i kaplicach, mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży. Z tego obowiązku wyłączeni są duchowni sprawujący kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania.

Od poniedziałku otwarty będzie także cmentarz.
Wracamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu – w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00 / może być 28 osób/
Są jeszcze wolne intencje mszalne na maj i czerwiec – można zamówić telefonicznie lub mailem.
Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto na bieżące potrzeby parafii.
Ostatnio na naszym cmentarzu odbyły się pogrzeby: +Henryki Najder lat 81 i +Bogusława Bodzonia lat 66. Zmarła też +Zofia Stachowska lat 83 – jej pogrzeb będzie we wtorek o 15.00 na cmentarzu, a rano o 7.00 Msza święta. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Na kolejne dni niech Pan Bóg nam błogosławi i ma nas w swojej opiece w tym trudnym czasie. Szczęść Boże!