Rozpoczęliśmy miesiąc maj, maryjny miesiąc. W obecnej dramatycznej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, w tej pandemii koronawirusa, która ogarnia cały świat – pisze papież Franciszek – wołamy codziennie do Maryi i uciekamy się pod Jej obronę.
Dzisiaj 3 maja, Matce Bożej Królowej Polski, powierzamy naszą Ojczyznę. Jezusowi Dobremu Pasterzowi powierzamy także dzisiaj w niedzielę Dobrego Pasterza, powołania kapłańskie i zakonne.
Nabożeństwa majowe są w tygodniu po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 15.30. Codziennie będzie transmisja w internecie Mszy wieczornej połączonej z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.
W dalszym ciągu obowiązują obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Na Mszy świętej może być w naszym kościele zarówno w tygodniu jak i w niedzielę maksymalnie 28 osób; wszyscy muszą mieć zakryte usta i nos.
Msze święte w tygodniu są o 7.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w środy i soboty od g.17.30 do 18.00.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – Msza święta w intencji strażaków z OSP Świątniki Górne będzie w poniedziałek o godz. 18.00. We wtorek będzie wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana; w środę świętych apostołów Filipa i Jakuba.
W piątek 8 maja, przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Msze święte w piątek o 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje 8 maja wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Skromne uroczystości odpustowe w naszej parafii, w tym roku będą w niedzielę 10 maja. Suma odpustowa / też może być 28 osób/ będzie o godz. 12.00. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi Ks. prof. Marek Gilski, wykładowca na Uniwersytecie Jana Pawła II. Msze święte 10 maja będą transmitowane w internecie.
Aby uzyskać odpust należy 8 lub 10 maja nawiedzić nasz kościół przyjąć Komunię Świętą/ nawet duchowo wystarczy/ oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. W piątek 8 maja cały dzień kościół będzie otwarty i można pomodlić się przy relikwiach św. Stanisława i uzyskać odpust.
Wracamy do troski o czystość naszego kościoła powierzanej kolejnym rodzinom. Na ten tydzień prosimy parafian z ul. Ogrodowej oraz Bielowicza nr-y 2,5,6, 6a. Ofiary na sprzątanie, podobnie jak na „tacę” niedzielną, można wpłacać na konto parafialne. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół w tym trudnym czasie serdecznie dziękujemy.

Na nowy tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!