6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.V.2020

Od dzisiejszej niedzieli został zwiększony limit wiernych, którzy będą mogli wziąć udział w Mszy świętej –  jedna osoba na 10 metrów kwadratowych –  czyli w naszym kościele zarówno w niedzielę jak i w tygodniu może być  48 osób na nabożeństwie.

„Wobec możliwości uczestnictwa większej liczby osób, zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali  z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego”  – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

W naszym kościele Msze św. są rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Przed każdą Mszą świętą jest okazja do spowiedzi. Nabożeństwo majowe jest codziennie po wieczornej Mszy św. Transmitujemy  z naszego kościoła  codziennie nabożeństwo majowe, oraz Msze św. w niedziele o 8.00 i 10.30.

W najbliższy poniedziałek 18 maja, przypada stulecie urodzin świętego Jana Pawła II.  Dziękujemy Bogu za to, że dał nam tego świętego Papieża i prosimy Go, aby nam pomógł, w tym trudnym czasie walki z epidemią koronawirusa i  w  odnowieniu Kościoła.

W tym tygodniu przypadają  tzw. „Dni Krzyżowe” czyli dni modlitw o urodzaje.  W poniedziałek, wtorek i środę, o  godz. 7.00 na rozpoczęcie Mszy świętej, będzie  Litania do Wszystkich Świętych z modlitwą o urodzaje, ale bez procesji. Coraz częściej zdarzają się klęski żywiołowe, także w Polsce, a ludzi głodujących na świecie jest ciągle dużo – zapraszamy więc do  udziału w  tej modlitwie o dobre urodzaje.

W Liturgii Kościoła przypada: w środę św. Bernardyna ze Sieny, kapłana,  w czwartek św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika, w piątek  św. Rity z Cascii, zakonnicy,  a w przyszłą niedzielę Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego.

Troskę o czystość kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Bielowicza n-y  15, 17, 18, 21, 24. Ofiary na sprzątanie, podobnie jak na „tacę” niedzielną, można wpłacać na konto parafialne. Wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół w tym trudnym czasie serdecznie dziękujemy.

Kancelaria parafialna czynna jest ponownie w poniedziałki od g. 8.30 do 9.30, w środy od 16.00 do 17.30 oraz w soboty od 8.30 do 10.00.

Ostatnio zmarł z naszej parafii +Józef Kotarba lat 83. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Na nowy tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!