Trwa Oktawa Bożego Ciała. Nie jest tak uroczyście jak w ubiegłe lata, ale czas epidemii ogranicza nas co do procesji. Natomiast trwamy na modlitwie przed Najśw. Sakramentem w Oktawie Bożego Ciała w tygodniu po wieczornej Mszy św., śpiewając litanie do Serca Pana Jezusa.  Dzisiaj  o godz. 15.00 nabożeństwo  ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.

W czwartek  – zakończenie Oktawy; Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy świętej kapłan z Najśw. Sakramentem przejdzie wokół kościoła błogosławiąc Najsw. Sakramentem jak w Boże Ciało, parafię i zgromadzonych parafian. Po procesji  poświęcenie wianków i ziół.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:

– w poniedziałek  bł. Jolanty, zakonnicy

– w środę św. Brata Alberta, zakonnika

– w  piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych

– w sobotę  – Niepokalanego  Serca Najśw. Maryi Panny.

Adoracja Najśw. Sakramentu – w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.

Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w środę o g. 19.00.

Tym, którzy złożyli ofiarę na sprzątanie kościoła i tym którzy pomagali w sprzątaniu składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Na bieżący tydzień powierzamy czystość kościoła  parafianom z ul. Bielowicza n-y: 43, 44, 45, 46, 48.

Dziękujemy za pomoc w  przygotowaniu i przeprowadzeniu  wyjątkowej i skromnej uroczystości Bożego Ciała. Podziękowanie składamy chórowi „Credo”, trębaczom z orkiestry świątnickiej, lektorom.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i opieki Bożej Opatrzności.   Szczęść Boże!