Kończy się rok szkolny. Nie był on tradycyjny jak poprzednie, bo czas epidemii wiele zmienił. Mimo tego zachęcamy do dziękczynienia za kolejny trudny rok nauki. Nie organizujemy wspólnej Mszy świętej na zakończenie roku dla dzieci i młodzieży. Natomiast  zachęcamy, aby uczniowie w tym tygodniu,  podziękowali Panu Bogu za czas nauki, za nauczycieli, katechetów i prosili o błogosławieństwo na czas wakacji.

Nabożeństwo czerwcowe  – dzisiaj o g. 15.00, a w tygodniu o  g. 17.45, przed Mszą świętą wieczorną, kiedy to śpiewana jest  litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu – w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.

W  Liturgii Kościoła przypada: w środę uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela/odpust w Rzeszotarach/, a w sobotę wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Św. Jan jest patronem naszego księdza wikariusza, Ks. Jana Kuny; w środę  przypadają Jego imieniny; życzymy Ks. Janowi wielu łask Bożych, zdrowia i opieki Świętego Patrona  na każdy dzień, polecamy Ks. Jana waszej modlitwie. Msza święta  w intencji Ks. Jana – zamówiona przez Radę Parafialną –   jest już dzisiaj 21 czerwca, o godz. 12.00.

Bierzmowanie  młodzieży z klas ósmych, będzie w przyszłą niedziele 28 czerwca o godz. 18.00. Udzieli tego sakramentu Ks. Biskup Jan Zając. Spotkania dla tej młodzieży będą w poniedziałek i piątek o 16.00 w kościele, a spowiedź w sobotę od 10.00 do 11.30.

Rodziców dzieci z klas III, które mają przystąpić do I Komunii 13 września, zapraszamy na spotkanie, w poniedziałek, jutro o 19.00.

Na bieżący tydzień  czystość kościoła powierzamy parafianom z ul. Bielowicza n-y: 49, 50, 51, 53, 54.

Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej podjęliśmy decyzję, aby jak najszybciej zakupić, bądź zamienić działkę, pod parking przy ul. Ks. Koniecznego. Mamy do sprzedaży działki, przy ul. Południowej, przy ul. Krakowskiej, ale nie ma nimi zainteresowania. Zwracamy się też do miasta o pomoc w tej kwestii, bo parking może służyć wszystkim. Bardzo trudno o parkowanie kiedy są śluby, chrzty, pogrzeby w naszym kościele, ale też uroczystości w strażnicy, w przedszkolu. Prosimy szczególnie tych, którzy przyjeżdżają samochodami do kościoła, aby wsparli tę inwestycję. Zbiórki Rady Parafialnej na inwestycje zostają w drugie niedziele miesiąca, można też wpłacać ofiary na konto parafialne. Za zrozumienie tej sprawy już dziękujemy.

       Ostatnio zmarła z naszej parafii +Gabriela Suder lat 89, jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie..

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia; niech Bóg nas strzeże i nam błogosławi.

Szczęść Boże!