Dzisiejsza uroczystość Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Jutro 8 czerwca, przypada Uroczystość św. Jadwigi Królowej, drugiej  patronki naszego kościoła, a od 2014 roku patronki miasta Świątniki Górne. Msze święte jutro o 7.00 i 18.00, a w intencji miasta – już dzisiaj w niedzielę o 10.30.

Nabożeństwa czerwcowe  są g. 17.45, przed Mszą świętą wieczorną, kiedy to śpiewana jest  litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu – w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.

W czwartek 11 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze święte w czwartek tak jak w niedzielę czyli o g. 8.00, 10.30 12.00 i 15.30. Ze względu na panującą epidemię, nie organizujemy procesji ulicami miasta. Natomiast po Mszy św. o 10.30 będzie procesja z Najśw. Sakramentem wokół kościoła, z błogosławieństwem całej parafii. Nie organizujemy ołtarzy, asyst, feretronów, sztandarów. Wierni po zakończeniu Mszy świętej wyjdą z kościoła i staną wokół kościoła, a kapłan z Najświętszym Sakramentem przejdzie sam wokół kościoła i w 4 miejscach pobłogosławi parafian i nasze miasto. W czasie oktawy Bożego Ciała nie będzie procesji, ale po Mszy wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Na zakończenie oktawy będzie procesja podobnie jak w Boże Ciało, z błogosławieństwem wianków.

Przypominamy że, limit osób w kościele nie obowiązuje,  ale należy  zakrywać usta i nos, oraz utrzymywać dystans 2 metrów. Przy wejściu głównym do kościoła można bezdotykowo dezynfekować ręce.

13 czerwca, w sobotę, zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i różaniec, bez procesji. Nabożeństwo poprowadzi Ks. Henryk Kamiński.

Klasy VIII przygotowujące się do bierzmowania oraz do egzaminów szkolnych, zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę  o godz. 15.30. Po Mszy świętej spotkanie dotyczące bierzmowania, które może się odbyć 28 czerwca.

W sobotę w liturgii przypada św. Antoniego z Padwy.

Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Bielowicza nr-y: 39, 40,  40A, 42, 42A.   Wszystkim, którzy wspomagają ofiarami potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ostatnio odbyły się pogrzeby +Ewy Miki lat 84 i +Leszka Kochanika lat 77. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

        Na nowy tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi i niech nas strzeże.  Szczęść Boże!