W dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych można poświęcić pojazd z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

Dzisiaj także w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się Droga Krzyżowa prowadzona przez przedstawicielki Żywego Różańca w intencji naszej parafii. Początek od stacji „U Piłata” o g. 15.00. Dojazd indywidualny, a o g. 17.00 można uczestniczyć we Mszy św. w Sanktuarium.

W Liturgii Kościoła przypada dzisiaj  wspomnienie św. Anny i św. Joachima – rodziców Matki Bożej, w środę św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciela Jezuitów, w sobotę 1 sierpnia św. Alfonsa Marii Liguoriego, kapłana założyciela Redemptorystów.

Msze święte w tygodniu o 7.00 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu w środy i soboty od 17.30 do 18.00.

W sobotę – pierwsza sobota sierpnia – po Mszy o 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny i za matki oczekujące potomstwa.

W dniach 6 -11 sierpnia odbędzie się  40 Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę. Ze względu na trudną sytuację epidemiczną w Polsce zgłoszonych zostało dziewięć niezależnych prawnie pielgrzymek pieszych, każda idąca inną trasą. Zapisy prowadzone są wyłącznie w danej wspólnocie, która może liczyć 150 osób: w pielgrzymce mogą uczestniczyć tylko osoby zdrowe i nie mające jakichkolwiek objawów chorobowych; w  momencie zapisu na pielgrzymkę każdy pielgrzym podpisuje oświadczenie o zobowiązaniu do przestrzegania w trakcie pielgrzymki obowiązujących reżimów epidemicznych. Główna forma zakwaterowania – jednoosobowe namioty – a noclegi u gospodarzy – w jednym domu maksymalnie 1 rodzina lub 1 pielgrzym. Informacje szczegółowe na stronie  internetowej www.pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl. Zachęcamy do duchowego w tym roku pielgrzymowania na Jasną Górę.

Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, a teraz prosimy  parafian z ul. Myślenickiej n-y: 2, 4, 4a, 4b, 8.

Ostatnio zmarła z naszej parafii +Stanisława Zaczek lat 90. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie..

Na nowy tydzień niech Bóg nam błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!