Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – czas pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych, rocznic patriotycznych – to także wezwanie Kościoła w Polsce do trzeźwości Polek i Polaków.

W liturgii Kościoła  przypada: we wtorek – św. Jana Vianneya, kapłana, w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę św. Dominika, kapłana.

Msze święte w tygodniu o 7.00 i 18.00. W niedziele 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30. Adoracja Najśw. Sakramentu – środa i sobota od 17.30 do 18.00.

W piątek – pierwszy piątek sierpnia – spowiedź w tygodniu przed każdą Mszą,  a w piątek od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi jest wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone przed g. 18.00 śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Ze względu na trwającą epidemię przypominamy o noszeniu maseczek w kościele, o dezynfekcji rąk, o maseczkach przy spowiedzi. Z powodu wzrastającego zagrożenia zakażeniem koronawirusem – osób chorych i starszych nie odwiedzimy z Komunią świętą w ten pierwszy piątek.

Ofiary zebrane przy poświęceniu pojazdów, w kwocie 2.945 zł, przekazaliśmy misjonarzom na zakup środków transportu.

O pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, prosimy  parafian z ul. Myślenickiej n-y: 8a, 14, 16, 18. Za złożone ofiary na ten cel dziękujemy.

W przyszła niedzielę można będzie złożyć ofiary do puszek przy wejściu do kościoła na inwestycje parafialne. Zbieramy na zakup działki pod parking, ale też prowadzone są konieczne prace bieżące w kościele: mamy  odnowione kolejne obrazy Drogi Krzyżowej 11 i 12 stacja, a w renowacji są ostatnie dwa obrazy 13 i 14 stacja. Ostatnio też zamontowaliśmy dodatkowy wzmacniacz i głośnik na zewnątrz kościoła, od strony „Betanii”, aby ci którzy ze względu na trwającą epidemię obawiają się przebywania w dużej grupie ludzi, bądź rodzice z małymi dziećmi, mogli chociaż tak uczestniczyć we Mszy świętej. Odnowione też zostały mocowania serc dwóch dzwonów na wieży; jeszcze w tym tygodniu będzie poprawione zawieszenie sygnaturki – najmniejszego dzwonu. Wszystkim za składane ofiary dziękujemy.

Ostatnio zmarł z naszej parafii +Andrzej Budek lat 63. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie..

          Na nowy tydzień niech Bóg nam błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!