Dzisiaj na mocy postanowienia papieża Franciszka, przypada Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony przez Boga. Cudowny świat, który stworzył Bóg, nigdy nie przestanie nas zachwycać; jednak ciągle musimy o niego dbać; najpierw w swoim otoczeniu z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach którym przychodzi żyć na naszej planecie.

W tych dniach mija 40 lat od powstania „Solidarności” – pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej, która mimo próby jej zdławienia w okresie stanu wojennego, doprowadziła do  obalenia komunizmu, a my żyjemy dziś w wolnym i demokratycznym kraju.

Przed nami 1 dzień września – wspomnienie wybuchu II wojny światowej, ale też rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. W tym trudnym okresie pandemii, polecamy Panu Bogu uczniów nauczycieli i wszystkich pracowników szkół, aby mogli bezpiecznie i spokojnie uczyć się i pracować. Nie będzie wspólnej Mszy na rozpoczęcie roku szkolnego, ale zachęcamy, aby indywidualnie przyjść do kościoła i polecić się opiece Bożej Opatrzności.

W liturgii Kościoła we wtorek przypada bł. Bronisławy,  w czwartek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, a w sobotę św. Matki Teresy z Kalkuty.

W piątek przypada pierwszy piątek września – okazja do spowiedzi  codziennie przed Mszą świętą, a w piątek od 16.30 do 18.00. Niech ta spowiedź będzie też okazją dla dzieci i młodzieży do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego. Chorych nadal nie odwiedzamy w pierwsze piątki, chyba że jest sytuacja konieczna – to proszę to zgłosić.

W sobotę – pierwsza sobota miesiąca –  po Mszy porannej modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi  oraz za matki oczekujące potomstwa.

Dzisiaj o 16.30 spotkanie rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii 13 września.

Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z

  1. Ekologicznej nr-y od 10b do 18.

Z okazji przypadających 3 września imienin Pani Izabeli – naszej organistki, życzymy Jej    dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, w życiu osobistym jak i do  wykonywanej  pracy organistki i dyrygentki chóru i scholii w naszej parafii.

Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw wierni w kościołach powinni zachowywać dystans między sobą i muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos.

Ostatnio zmarli z naszej parafii: Poznański Bronisław lat 82, Wilk Mieczysław lat 71 i Irena Rajca lat 91, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 12.00. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!