Dzisiaj dzień Pierwszej Komunii świętej w naszej parafii. Przeniesiona z 3 maja uroczystość I Komunii świętej dla 33 dzieci będzie na Mszach świętych o 10.30 i 12.00. Dziękujemy Siostrze Zycie, katechetce, za przygotowanie tych dzieci w tak trudnych warunkach pandemii. Podziękowania składamy rodzicom za wszelka pomoc przy uroczystości i za dar jakim jest nowy mszał do odprawiania Mszy świętej.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek Matki Bożej Bolesnej, w środę świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, w piątek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży.
Młodzież z klas VIII, która jak Bóg pozwoli, przystąpi w tym roku szkolnym do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na Mszę świętą w piątek na 18.00 – w święto św. Stanisława Kostki, a po Mszy spotkanie w kościele.
Ministrantów i lektorów zaprasza Ks. Jan na spotkanie w kościele w sobotę 19 września o g. 10.00.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła, za ofiary na ten cel, a teraz prosimy parafian z ul. Stromej n-y: 10, 11, 13, 15, 17.
W przyszłą niedzielę 20 września, będziemy gościć Ks. Proboszcza z parafii św. Jana Pawła II z Krakowa – Nowego Ruczaju, który wygłosi kazania i zbierze ofiary na Mszach świętych. Powstała tam nowa parafia, a nasza parafia jest wyznaczona jako jedna z kilku wspomagających budowę powstającego tam kościoła pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże! Ks. Proboszcz