W czwartek rozpoczniemy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe będzie w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 15.00.. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, która od wieków jest najbardziej ukochaną modlitwą czcicieli Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe będą codziennie transmitowane z naszego kościoła.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w poniedziałek św. Wacława, męczennika, we wtorek świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima, kapłana, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek św. Aniołów Stróżów, w niedzielę św. Franciszka z Asyżu.
Zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 8.00.
W piątek z racji pierwszego piątku października, spowiedź będzie od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00. Po południu w pierwszy piątek miesiąca, w czasie spowiedzi, od godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszamy w tym czasie parafian do modlitwy adoracyjnej w ciszy. Dla klas VIII, spowiedź w pierwszy piątek i uczestnictwo we Mszy świętej o 18.00 będzie jednym ze spotkań przed bierzmowaniem.
Odwiedzamy chorych z Komunią świętą w pierwszy piątek, ale tylko zgłoszonych, ze względu na stan epidemii koronawirusa.
Modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi, z racji pierwszej soboty miesiąca, oraz za matki oczekujące potomstwa będzie w sobotę po Mszy o godz. 7.00.
Dziękujemy za troskę o czystość, świątyni, a na najbliższy tydzień prosimy parafian z ul. Józefa Kotarby.
Podziękowania przekazał nam Ks. Proboszcz z parafii p.w. św. Jana Pawła II z Krakowa – Ruczaju za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na budowę nowego kościoła – zebrał kwotę 7.420 zł. Wszystkich ofiarodawców poleca modlitwie w swojej parafii.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi i niech nas strzeże.
Szczęść Boże!