Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 15.00. W tygodniu różaniec jest o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału w tym maryjnym nabożeństwie, albo bezpośrednio w kościele albo przez transmisję w domu.
Papież Franciszek na audiencji środowej powiedział do nas Polaków: „Bądźcie wierni waszemu zwyczajowi modlitwy różańcowej w waszych wspólnotach, a szczególnie w rodzinach. Rozważając każdego dnia tajemnice życia Maryi w świetle zbawczego dzieła Jej Syna, pozwólcie Jej uczestniczyć w waszych radościach, w waszych troskach i w chwilach szczęścia. Niech przez Jej ręce Bóg wam błogosławi!”
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek – św. S. Faustyny Kowalskiej, w środę Matki Bożej Różańcowej, w piątek bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
W przyszłą niedzielę 11 października, będzie obchodzony w Polsce XX Dzień Papieski, wspominający św. Jana Pawła II. Jak co roku można będzie w tym dniu złożyć ofiary na stypendia dla biedniejszej młodzieży, które rozdziela fundacja Nowego Tysiąclecia, powołana do pamięci o zasługach Jana Pawła II dla Polaków i Kościoła.
Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w dwóch grupach: klasa IIIa w środę na nabożeństwie o godz. 17.30, a dla klasy IIIb w czwartek na nabożeństwie o godz. 17.30. Ze względu na trwającą pandemię, przypominamy o dystansie społecznym i noszeniu maseczek w kościele.
Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień polecamy porządek w kościele parafianom z ul. Św. Stanisława nr-y 1, 4, 5, 6, 7.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne.
Spotkanie Rady Parafialnej będzie w środę o godz. 19.00.

Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o godz. 16:30 w salce na plebanii.
Przyjmujemy już na wypominki za zmarłych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy zabrać sobie karteczki i wypisać zmarłych – karteczki na wpisanie zmarłych są przy wyjściu z kościoła.

W nowym tygodniu niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, niech nas strzeże.
Szczęść Boże!