W związku z obchodzonym dzisiaj w Polsce 20 Dniem Papieskim, jak co roku młodzież zbiera przed kościołem ofiary na stypendia dla biedniejszej młodzieży – na tzw. „żywy pomnik” dla św. Jana Pawła II.
Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o 17.30. Msza święta niedzielna o godz. 8.00 jest transmitowana z naszego kościoła, podobnie jak codziennie nabożeństwo różańcowe.
We wtorek 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 17.30 – najpierw będzie różaniec, a potem Msza święta z kazaniem. Nabożeństwo poprowadzi ks. Henryk Kamiński.
W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, w czwartek św. Teresy od Jezusa, w piątek św. Jadwigi Śląskiej – / 42 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II – 16.X.1978r/, w sobotę św. Ignacego Antiocheńskiego, w niedzielę św. Łukasza ewangelisty.
Rada Parafialna zbiera dziś ofiary na inwestycje parafialne.
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej – prosimy wypisać na kartce polecanych zmarłych.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Św. Stanisława n-y: 8, 9, 11, 12, 13.
We wtorek imieniny będzie obchodził pan kościelny – Edward Słomka, życzymy mu z tej okazji dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej.
W środę przypada Dzień Komisji Edukacji Narodowej – z tej okazji wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom oświaty dziękujemy za trud nauczania i wychowywania młodego pokolenia, w tym trudnym czasie pandemii i życzymy wiele sił, zdrowia, cierpliwości do przekazywania wiedzy i wartości wychowawczych. Na nabożeństwie różańcowym w środę modlić się będziemy w intencji nauczycieli.
Ze względu na trwającą pandemię, przypominamy o dystansie społecznym i noszeniu maseczek w kościele i na cmentarzu, o dezynfekcji rąk.

W nowym tygodniu niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, niech nas strzeże.
Szczęść Boże!