Dzisiaj jest Niedziela Misyjna – to dzień solidarności misyjnej w Kościele katolickim. Papież Franciszek napisał:. „W kontekście pandemii COVID -19 nasza troska o misje „jawi się jako szansa dzielenia się, służby, wstawiennictwa”. Modlitwą i ofiarami wspierajmy dzieła misyjne.
Przewodniczący Episkopatu Polski zwraca się do nas: Wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych – 1 osoba na 4m2 w strefie żółtej i 1 osoba na 7m2 w strefie czerwonej – zwracam się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. Aktualna sytuacja epidemiczna i nałożone restrykcje są trudne dla nas wszystkich, ale musimy pamiętać, że ich celem jest troska o życie i zdrowie nasze i naszych Rodaków.
Zgodnie z wytycznymi, jako że jesteśmy w czerwonej strefie, na Mszy św. czy nabożeństwie  może być w naszym kościele NIE WIĘCEJ niż 65 osób. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk oraz dystans społeczny.
Można znowu korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościele. Korzystanie z dyspensy oznacza, iż nieobecność na Mszy Świętej nie jest grzechem. Na czas obowiązujących obostrzeń, będziemy transmitowali z naszego kościoła wszystkie niedzielne Msze święte oraz nabożeństwo różańcowe.
W liturgii Kościoła w poniedziałek będziemy wspominać bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, kapłana, męczennika, we wtorek św. Jana z Kęt, kapłana, w czwartek św. Jana Pawła II, papieża.
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej – prosimy wypisać na kartce polecanych zmarłych.
Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o g. 15.00, a w tygodniu o g. 17.30.
Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary:
– na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na stypendia dla młodzieży – zebrano 2.602 zł
– na inwestycje Rada Parafialna zebrała 6.900 zł, a na konto wpłacono 3.230 zł.
„Bóg zapłać” za Waszą ofiarność.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Św. Stanisława n-y: 14,15 16 17 18.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Stanisław Grzesik lat 87. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!

Poniżej dekret Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dotyczący nowych obostrzeń w czasie pandemii – kliknij

Dekret-17.10.2020-