Trudny czas pandemii odbije się też na obchodach uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Zgodnie z wytycznymi, na Mszy św. czy nabożeństwie może być w naszym kościele nie więcej niż 65 osób. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk oraz dystans społeczny. Podobnie na cmentarzu… Dlatego nie będziemy organizowali Mszy świętej polowej na cmentarzu, ani procesji po cmentarzu 1 listopada.
Wszystkie Msze św. 1 listopada będą w kościele o 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30. Przed Mszami będą czytane wypominki jednorazowe.
„Apeluję do osób starszych, aby w tym roku odłożyły nawiedzanie cmentarzy i zostały bezpiecznie w domach, wyrażając swoją pamięć poprzez wierną modlitwę” – zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez cały miesiąc”.
Można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościele. Na czas obowiązujących obostrzeń, transmitujemy z naszego kościoła wszystkie niedzielne Msze święte oraz nabożeństwo różańcowe.
W środę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
Kończą się nabożeństwa różańcowe – dzisiaj różaniec o 15.00; a w sobotę o 17.30 zakończenie nabożeństw różańcowych w intencji naszych bliskich zmarłych.
2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00.
Od 1 do 8 listopada, przed każdą Mszą świętą będą wypominki jednorazowe za zmarłych poleconych naszej modlitwie, a nowe wypominki roczne będą od niedzieli 8 listopada.
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii. Kancelaria parafialna obsługuje tylko osoby po uprzednim kontakcie telefonicznym.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Św. Stanisława n-y: 19, 20, 21, 23, 24.
Ostatnio zmarł z naszej parafii + Tadeusz Michalec lat 80. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Na ten tydzień zadumy i modlitwy niech Bóg wszystkim błogosławi.

Szczęść Boże!