Trudny czas pandemii nie pozwala nam na tradycyjne obchody uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Cmentarze są zamknięte do poniedziałku wieczorem. Dlatego nie organizujemy w dniu dzisiejszym Mszy świętej polowej na cmentarzu, ani procesji po cmentarzu.
Zgodnie z wytycznymi, na Mszy św. czy nabożeństwie może być w naszym kościele nie więcej niż 65 osób. Obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk oraz dystans społeczny.
Msze św. dzisiaj, 1 listopada będą w kościele o 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30. Przed Mszami będą czytane wypominki jednorazowe, nowe roczne wypominki od przyszłej niedzieli.
Zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka, w tym roku odpust zupełny za zmarłych można uzyskać przez cały listopad”.
Można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościele. Na czas obowiązujących obostrzeń, transmitujemy z naszego kościoła wszystkie niedzielne Msze święte.
2 listopada, w Dzień Zaduszny, w poniedziałek, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00 w kościele. Msza św. za zmarłych w tym roku parafian będzie w późniejszym terminie.
W piątek – pierwszy piątek listopada – spowiedź od 6.30 do 7.00, oraz popołudniu od 16.30 do 18.00; w czasie spowiedzi adoracja Najśw. Sakramentu zakończona przed g. 18.00 śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa.
W sobotę po Mszy o g. 7.00 – modlitwy do Niepokalanego Serca NMP oraz za matki oczekujące potomstwa.
Ofiary na inwestycje parafialne można złożyć w przyszłą niedzielę.
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii. Kancelaria parafialna obsługuje tylko osoby po uprzednim kontakcie telefonicznym.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Św. Stanisława n-y: 25, 28, 29, 30, 31.
W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb +Zdzisława Lewandowskiego lat 83. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

W nowym tygodniu niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, niech nas strzeże.
Szczęść Boże!