„Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na rozpoczynający się dzisiaj rok liturgiczny. Hasłem tego roku są słowa: “Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J. 6,3). Jego zasadniczym celem jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich.
Rozpoczynamy dziś Adwent – wyjątkowy czas, który skłania nas do czuwania i bardziej intensywnej refleksji przede wszystkim na temat własnego życia. Oczekujemy na radosne święta Bożego Narodzenia, ale też wyglądamy z chrześcijańską nadzieją na ponowne przyjście Chrystusa Pana na końcu czasów. Mimo pandemii, ograniczeń chcemy przygotować się na Boże Narodzenie duchowo. Zachęcamy do korzystania z rekolekcji adwentowych przez internet, radio. Propozycje rekolekcji są na naszej stronie internetowej w aktualnościach.
Na Roraty, czyli Mszę świętą ku czci Matki Bożej, zapraszamy przez cały Adwent; w tygodniu codziennie o godz. 7.00, w niedzielę o 8.00. Nie zapraszamy specjalnie w tym roku dzieci na Roraty, nie będzie obrazków, ale jeśli dzieci będą przychodziły to na odpowiedzialność rodziców. Z powodu pandemii koronawirusa nadal obowiązuje limit wiernych biorących udział w Mszach świętych i pogrzebach. W kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych – w naszym kościele to 30 osób. Obowiązują nadal maseczki, dezynfekcja rąk i dystans społeczny 1,5 m.
Adoracja Najśw. Sakramentu trwa w naszym kościele w środy i soboty 17.30 do 18.00.
W liturgii Kościoła w czwartek przypada św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Barbary, a w przyszłą niedzielę św. Mikołaja, biskupa.
W piątek 4 grudnia, pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą rano, oraz od g. 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi trwa adoracja Najśw. Sakramentu. Chorych z Komunią świętą nie odwiedzimy w tym tygodniu, ale może uda się, przed świętami – jeśli rodzina poprosi. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 19 grudnia.
Młodzież z klas VIII, która ma w tym roku przyjąć bierzmowanie, zachęcamy do spowiedzi na I piątek, chociaż spotkań do świąt nie będzie. Zapewne bierzmowanie będzie dopiero pod koniec roku szkolnego.
Opłatki na stół wigilijny dzisiaj pobłogosławione, można nabywać po Mszach świętych przez cały adwent, u Pani Organistki, przy stoliku pod chórem. Ofiary za opłatki są częścią wynagrodzenia Pani Organistki.
Są też od dzisiaj do nabycia świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom; ta akcja organizowana jest co roku przez Caritas.
Dziękujemy za troskę o czystość kościoła w tym tygodniu, a na przyszły prosimy kolejnych parafian z ul. Św. Stanisława n-y: 42, 43, 45, 46, 47.
W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Barbary Czerneckiej lat 59, +Władysławy Chachlica lat 55, a w poniedziałek o 14.00, będzie pogrzeb +Barbary Cholewa lat 55. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!