Z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa wprowadzono nowy limit wiernych biorących udział w Mszach świętych i pogrzebach.
Od 7 do 29 listopada br. w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych – w naszym kościele oznacza to 30 osób. A więc w Mszach świętych będzie mogło wziąć udział jeszcze mniej wiernych niż obecnie. To nowy, bardziej rygorystyczny limit, który ma zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem. Obowiązują nadal maseczki, dezynfekcja rąk i dystans społeczny.
Odwołujemy wszystkie spotkania grup przy parafii.
Msze święte w tygodniu będą o 7.00 i 18.00. Niedzielne Msze święte z naszego kościoła są transmitowane w internecie. Można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościele.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek – rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie, we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża, w środę św. Marcina z Tours, biskupa, w czwartek św. Jozafata, męczennika, w piątek Pierwszych Męczenników Polski.
11 listopada w środę – przypada 102 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ze względu na pandemię i ogłoszone ograniczenia nie będzie uroczystej Mszy za Ojczyznę, a znicze i kwiaty pod pomnikami czy na cmentarzu, można składać indywidualnie. Msze św. 11 listopada będą o 7.00 i 18.00.
Dziękujemy za złożone ofiary przy zamawianiu wypominków za zmarłych. W ciągu roku czytane są wypominki przed Mszami w niedziele o g.8.00 i o g. 10.30; ponadto różaniec za zmarłych poleconych wypominkach rocznych będzie w drugi piątek miesiąca potem Msza święta za tych zmarłych. W najbliższy piątek różaniec za zmarłych o 17.30 i o 18.00 Msza święta.
Ofiary na inwestycje parafialne można złożyć do puszek przy wyjściu z kościoła lub wpłacić na konto parafialne.
Kancelaria parafialna obsługuje tylko osoby po uprzednim kontakcie telefonicznym.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Św. Stanisława n-y: 30a, 30b, 30c, 32, 33.

Na kolejne dni niech Pan Bóg nam błogosławi i ma nas w swojej opiece w tym trudnym czasie. Szczęść Boże!