Z powodu pandemii koronawirusa nadal obowiązuje limit wiernych biorących udział w Mszach świętych i pogrzebach. W kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych – w naszym kościele to 30 osób. Obowiązują nadal maseczki, dezynfekcja rąk i dystans społeczny.
Msze święte w tygodniu będą o 7.00 i 18.00. Niedzielne Msze święte z naszego kościoła są transmitowane w internecie. Można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościele.
Dzisiaj przypada Światowy Dzień Ubogich. Ten dzień, wprowadzony przez papieża Franciszka, zachęca do działań na rzecz najbardziej potrzebujących. Czas pandemii pozostawia wiele osób w samotności. Jeśli są takie osoby w naszej parafii to mogą telefonicznie zgłosić się do parafii bądź do gminy, mogą ich zgłosić sąsiedzi; jeśli będzie możliwość to wspomożemy w zakupach czy jakiś darach potrzebnych na bieżąco.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada św. Gertrudy, zakonnicy, we wtorek św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny, w piątek św. Rafała Kalinowskiego, w sobotę wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny, a w przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej.
Adoracja Najśw. Sakramentu – będzie w środy i w soboty od g. 17.30 do 18.00.
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy wieczornej.
26 rocznica śmierci +Ks. Kan. Stanisława Koniecznego, byłego proboszcza naszej parafii, przypada w sobotę 21 listopada.
Klasy VIII nie będą miały spotkania przed bierzmowaniem w tym tygodniu, a termin następnego spotkania będzie ustalony jak młodzież wróci do szkoły.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy rodzinom z ul. Św. Stanisława
n-y: 34, 34d, 35, 35a, 36. Za pomoc, złożone ofiary na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Rada Parafialna zebrała na inwestycje parafialne w ub. niedzielę 4.220 zł, a na konto wpłacono 5.500 zł. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy, że mimo pandemii, troszczą się o nasz kościół i wspomagają bieżące wydatki parafii.
W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Czesławy Kotarby lat 85, +Cecylii Natkaniec lat 68 oraz +Józefy Matogi lat 82, a we wtorek będzie pogrzeb +Zbigniewa Kozłowskiego lat 66. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na kolejne dni niech Pan Bóg nam błogosławi i ma nas w swojej opiece w tym trudnym czasie. Szczęść Boże!