Obchodzona dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest wezwaniem do podsumowania mijającego roku i dobrego przygotowania do rozpoczynającego się za tydzień Adwentu.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada wspomnienie św. Klemensa, papieża, w środę św. Katarzyny Aleksandryjskiej męczennicy.
Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w czasie adoracji Najśw. Sakramentu, która jest w naszym kościele w środy i w soboty od 17.30 do 18.00.
W przyszłą niedzielę 29 listopada, rozpocznie się Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Roraty będą w niedzielę o godz. 8.00, a w tygodniu o godz. 7.00.
Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny będą od przyszłej niedzieli rozprowadzane w kościele. Opłatki, jak co roku, będzie można nabywać u Pani Organistki, przy stoliku pod chórem.
Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ofiary za duże świece 12 zł , a za małe 6 zł oddajemy do Krakowskiego Caritasu, a jeśli ktoś da więcej to zostanie dla potrzebujących w naszej parafii.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Św. Stanisława, n-y: 37, 38, 39, 40, 41. Za złożone ofiary na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Dzisiaj przypada też wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji, najpierw dziękujemy Pani Izabeli – naszej organistce, chórowi męskiemu „Credo”, scholi dziecięcej i młodzieżowej, chórowi miejskiemu „Eligiusz”, za ich śpiew i zaangażowanie w liturgię. Ze względu na pandemię śpiew i próby scholii i chóru na razie są zawieszone, ale mamy nadzieję ze już niedługo powróci uroczysty śpiew i ubogacenie naszej liturgii. Pani Izabeli, chórzystom, scholii życzymy zdrowia i wszelkiej Bożej opieki przez wstawiennictwo św. Cecylii.
Z powodu pandemii koronawirusa nadal obowiązuje limit wiernych biorących udział w Mszach świętych i pogrzebach. W kościołach może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych – w naszym kościele to 30 osób. Obowiązują nadal maseczki, dezynfekcja rąk i dystans społeczny.
Msze święte w tygodniu będą o 7.00 i 18.00. Niedzielne Msze święte z naszego kościoła są transmitowane w internecie. Można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej w kościele.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi i niech nas strzeże.
Szczęść Boże!