W adwentowym czasie przygotowujemy się do ponownego przeżycia misterium narodzenia Chrystusa, w którym objawia się miłość Boga do człowieka. W Jezusie Bóg staje się jednym z nas, dzieli nasze radości i cierpienia, lęki i nadzieje. „Pan jest blisko” (Flp 4,5), to jest prawda, z której człowiek powinien czerpać ufność i pocieszenie. W naszej dzisiejszej, trudnej rzeczywistości trzeba tę prawdę odkryć na nowo.
Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu.
Na Roraty zapraszamy w tygodniu o godz. 7.00.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Ambrożego, biskupa, we wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a w przyszłą niedzielę św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Różaniec za zmarłych, potem Msza święta za polecanych w wypominkach w piątek o 17.30.
Są do nabycia świecie – wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz pobłogosławione opłatki, które można nabywać u Pani Organistki po Mszach Świętych.
Sprzątanie w kościele powierzamy w tym tygodniu kolejnym parafianom z ul. Św. Stanisława n-y: 48, 48a, 49, 50, 51.
Ostatnio zamontowaliśmy monitoring wokół kościoła i plebanii. Kamery pomagają chronić, zabezpieczyć obiekty. Koszt inwestycji to prawie 11 tys. zł. Część kosztów pokrył sponsor, któremu dziękujemy za wsparcie tej inwestycji. Ponadto dziękujemy za wsparcie św. Mikołaja, który do kilkunastu domów dotarł z prezentami, oraz za ofiarę dla biednych złożoną anonimowo, a dzięki której zakupimy potrzebne rzeczy dla kilku rodzin.
Św. Mikołaj zostawił dla parafian kalendarze katolickie, które można zabrać sobie z półek z prasą katolicką.
W przyszłą niedzielę można będzie złożyć ofiarę na inwestycje parafialne do przygotowanych przez Radę Parafialną puszek, lub wpłacić na konto. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
Z powodu pandemii koronawirusa nadal obowiązuje limit wiernych biorących udział w Mszach świętych i pogrzebach – w naszym kościele to 30 osób. Obowiązują nadal maseczki, dezynfekcja rąk i dystans społeczny 1,5 m.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!