Przed nami trzeci tydzień Adwentu. Na Roraty zapraszamy w tygodniu o godz. 7.00.
W poniedziałek w liturgii przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana, doktora Kościoła. W środę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
Adoracja Najśw. Sakramentu w środy i w soboty od 17.30 do 18.00.
W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy wieczornej.
Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi adwentowej przed Bożym Narodzeniem już w tym tygodniu. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą święta, zarówno rano jak i wieczorem. Natomiast w sobotę 19 grudnia będziemy spowiadali od 8.00 do 11.30 i od 15.00 do 18.00. W tym roku ze względu na pandemię, nie będzie spowiedników z innych parafii.
Jeśli są chorzy, którzy chcą skorzystać ze spowiedzi i Komunii świętej, przed Świętami, to rodzina, która się na to zdecyduje, niech zgłosi to dzisiaj lub jutro w zakrystii lub telefonicznie – odwiedziny chorych będą w tym tygodniu po ustaleniu z rodziną.
Już dzisiaj informujemy że ze względu na trwającą pandemię, nie będzie kolędy – wizyty duszpasterskiej, natomiast będziemy zapraszali parafian z poszczególnych ulic na Mszę Świętą z błogosławieństwem kolędowym, ale to w Nowym Roku 2021, od 4 stycznia.
Jeśli ktoś chce podzielić się z potrzebującymi darami żywnościowymi przed Świętami, to w tym tygodniu do soboty można ofiarować jakieś dary, zostawić je w krużganku kościoła.
Pobłogosławione opłatki wigilijne można nabywać u Pani Organistki po Mszach Świętych. Jest jeszcze też kilka świec – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. W przyszłą niedzielę można będzie zabrać sobie też sianko na stół wigilijny – przygotowane przez dzieci z koła misyjnego.
Sprzątanie w kościele powierzamy na najbliższy tydzień parafianom z ul. Św. Stanisława n-y: 53, 54, 55, 56, 57.
Dzisiaj można złożyć ofiarę na inwestycje parafialne do przygotowanych przez Radę Parafialną puszek. Został odnowiony już 13 obraz z Drogi Krzyżowej, jeszcze nam pozostał jeden, być może do końca roku będzie odnowiony. Wszystkim ofiarodawcom, Różom Różańcowym serdecznie dziękujemy.
Przypominamy że z powodu pandemii koronawirusa nadal obowiązuje limit osób biorących udział w Mszach świętych i pogrzebach – w naszym kościele to 30 osób. Obowiązują nadal maseczki, dezynfekcja rąk i dystans społeczny 1,5 m.

Wszystkim życzymy zdrowia, dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!