Kończy się czas adwentu, który mimo pandemii koronawirusa, przeżywamy jako czas oczekiwania z wiarą na kolejną rocznicę przyjścia Zbawiciela na ziemię, jako przygotowanie do obchodów Uroczystości Bożego Narodzenia. Nasze przygotowanie powinno polegać na oczyszczeniu serca i być dla nas prawdziwym źródłem radości, bo „Pan jest blisko”.
Na Roraty, zapraszamy jeszcze do czwartku. W czwartek w Wigilię Bożego Narodzenia ostatnie Roraty o g. 7.00. Mszy świętej wieczornej w Wigilię nie będzie.
Zachęcamy do tradycyjnego postu w Wigilię, oraz do zachowania tradycji Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, z czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Betlejemskie Światło Pokoju, dotrze do nas w środę, można będzie zapalić świecę od tego światła i zanieść do domu.
Pobłogosławione opłatki można nabyć jeszcze po Mszach świętych u Pani Organistki. Jest jeszcze kilka małych świec – wigilijne dzieło pomocy dzieciom, oraz sianko na stół wigilijny.
Ze spowiedzi można skorzystać – pół godziny przed Mszą świętą rano lub wieczorem.
Boże Narodzenie – piątek 25 grudnia – rozpoczniemy Pasterką – Mszą Świętą o północy. Pozostałe Msze Święte w pierwszy jak i w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia oraz w niedzielę będą o godz. 8.00, 10.30,12.00 i 15.30. Wszystkie Msze Święte w święta będą transmitowane w internecie.
26 grudnia, w Św. Szczepana na Mszy o 10.30 – poświęcenie owsa, a w niedzielę 27 grudnia na Mszach świętych poświęcenie wina.
Dziękujemy za ofiary złożone na inwestycje parafialne i na bieżące utrzymanie kościoła. Rada Parafialna zebrała 6.590 zł; a na konto wpłacono w grudniu prawie 7.500 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy, że w tym trudnym czasie, pamiętają o naszej świątyni. Msza święta za ofiarodawców będzie w Boże Narodzenie na Pasterce.
Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się darami z potrzebującymi. „Bóg zapłać”.
Informujemy, że ze względu na trwającą pandemię, nie będzie kolędy – wizyty duszpasterskiej, natomiast będziemy zapraszali parafian z poszczególnych ulic na Mszę Świętą z błogosławieństwem kolędowym od 4 stycznia.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Św. Stanisława nr-y 59, 60, 63a, 65, 71 .
Zapraszamy do pomocy przy budowie szopki – w poniedziałek – od godz. 10.00 – budowa szopki na zewnątrz, a od 19.00 budowa konstrukcji szopki w kościele. Natomiast strojenie choinek we wtorek od 19.00.
Musimy przypominać, że z powodu pandemii koronawirusa nadal obowiązuje limit osób biorących udział w Mszach świętych i pogrzebach – w naszym kościele to 30 osób. Obowiązują nadal maseczki, dezynfekcja rąk i dystans społeczny 1,5 m.

Na ten świąteczny tydzień, niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!