Przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia, czyli 8 dni w których rozważamy nadal tajemnicę Narodzenia Pańskiego. W poniedziałek przypada święto Świętych Młodzianków, męczenników, czyli dzieci zabitych przez Heroda w Betlejem po narodzeniu Chrystusa.
W czwartek – 31 grudnia – zakończenie mijającego 2020 roku, wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Msze święte o 7.00 i 16.00.
Msza Święta dziękczynna, na zakończenie roku, z podsumowaniem mijającego czasu, będzie w czwartek o godz. 16.00. Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i przebłaganie za grzechy. Wcześniej 15 minut przed Mszą świętą, będą odśpiewane Nieszpory. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią ta Msza święta jak i Msze święte w Nowy Rok będą transmitowane przez internet.
Nowy Rok 2021 – rozpoczniemy w piątek 1 stycznia, Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w Nowy Rok o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30. Jest to również pierwszy piątek miesiąca.
W sobotę – pierwsza sobota miesiąca po Mszy o 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi, oraz za matki oczekujące dziecka.
Pani Organistka – Izabela dziękuje wszystkim, którzy złożyli ofiarę przy opłatkach: Msza święta od Pani Organistki, za ofiarodawców będzie w Nowy Rok o g. 12.00
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiary na ten cel, a w tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Św. Stanisława n-y: 81,83,85,89.
Kolędy wizyty duszpasterskiej nie będzie, ze względu na pandemię, ale będziemy zapraszali poszczególne rejony parafii na Msze św. w tygodniu o godz. 18.00. 4 stycznia 2021 roku w poniedziałek, zapraszamy przedstawicieli domów z ulic: Św. Stanisława, Polna i Południowa.
Pragniemy poinformować, że po długich staraniach udało się zakupić działkę pod parking przy ul. Ks. Koniecznego, za ogrodem plebańskim. Kupiliśmy 6 arów, kolejne 6 arów kupiła Gmina i na całości będzie robiony parking – który będzie służył zarówno przyjeżdżającym do kościoła jak i do przedszkola czy do sklepów. Parafia zapłaciła 60 tys. zł, a kolejne 60 tys. mamy do zapłaty do końca przyszłego 2021 roku. Wszystkim, którzy swoimi ofiarami, mimo pandemii wspierają nasze inwestycje i bieżące funkcjonowanie parafii – składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na  tydzień – zakończenia roku i początek nowego roku – niech Pan Bóg nam błogosławi i niech nas strzeże! Szczęść Boże!