Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach i modlitwach. „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” – pod tym hasłem będzie przebiegał tegoroczny Tydzień. Centralne nabożeństwo ekumeniczne o jedność chrześcijan pod przewodnictwem Biskupa Damiana Muskusa będzie w niedzielę 24 stycznia o godz. 15.30 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.
W liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Józefa Pelczara, biskupa, w środę św. Sebastiana, męczennika, a w czwartek św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
Przyszła niedziela to Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka.
Również w przyszłą niedzielę, ustalił to Episkopat Polski, modlić się będziemy za ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji, a do puszek można będzie złożyć ofiarę dla poszkodowanych Chorwatów.
Zachęcamy do modlitwy adoracyjnej przed Najśw. Sakramentem; w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
Dziękujemy za ofiary złożone na sprzątanie kościoła, a w tym tygodniu prosimy parafian z ul. Braci Leńczowskich i z ul. Józefa Kotarby.
Zakończyliśmy nietypową w tym roku kolędę – modlitwę z parafianami nie w domach, ale w kościele. Ten trudny czas pandemii, ograniczeń, troski o zdrowie swoje i bliskich, gromadził przedstawicieli parafian na modlitwie w kościele. Dziękujemy za Waszą obecność na tej modlitwie eucharystycznej, za ofiary złożone przy okazji tej innej kolędy – na kościół, dla księży, dla kościelnego i ministrantów. Wszystkim składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
Pragniemy poinformować, że ostatnio zmarł rumuński biskup grekokatolicki +Florentin Crihălmeanu, z Kluż –Napoki, /Cluj-Napoca/, który był u nas z młodzieżą z Rumunii w czasie Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, a w 2017 roku przyjmował nas w Rumunii. Miał 61 lat, a przyczyną śmierci był koronawirus. Msza święta za śp. +Biskupa Florentina będzie u nas 31 stycznia w niedzielę o 10.30.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!