Kończy się miesiąc styczeń, nadal trwamy na modlitwie o ustanie epidemii koronawirusa, za chorych, lekarzy, pielęgniarki. Nadal obowiązują obostrzenia sanitarne – w kościele jedna osoba na 15 metrów kwadratowych, dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk.
Dzisiaj rozpoczyna się tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo, odprawiane przez trzy niedziele przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie dzisiaj i w przyszłe niedziele po Mszy o 8.00 do 10.30 oraz po Mszy o 12.00 do g. 15.30.
W liturgii Kościoła przypada – dzisiaj wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, we wtorek 2 lutego Święto Matki Bożej Gromnicznej, w środę św. Błażeja, patrona od chorób gardła – święcimy jabłka; w piątek św. Agaty – święcimy chleb i wodę; a w sobotę Świętych Męczenników – Pawła Miki i Towarzyszy.
Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, przypada we wtorek, 2 lutego. Msze święte będą we wtorek o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00; na każdej Mszy świętej poświęcenie świec – gromnic. Składka z 2 lutego, przeznaczona będzie na pomoc zakonom kontemplacyjnym. Transmitować będziemy 2 lutego Mszę świętą o godz. 18.00.
W piątek – pierwszy piątek miesiąca – spowiedź przed Mszą św. rano, oraz po południu od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone przed godziną 18.00 śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Chorych z Komunią św. nie odwiedzamy ze względu na pandemię, chyba że rodzina poprosi o Komunię dla chorego.
W sobotę po Mszy świętej o 7.00 – modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi i za matki oczekujące potomstwa – I sobota miesiąca.
Ks. Jan zaprasza dzieci pierwszokomunijne na Msze świętą z poświęceniem świec w sobotę 6 lutego – klasa IIIa o godz. 15.30, a klasa IIIb o 16.30.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Karpackiej.
Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji – przekazaliśmy do Caritasu 2.754 zł.
W ostatnim tygodniu zmarły z naszej parafii: +Edwarda Szczurek lat 79 i +Michalina Jagieło lat 90 – jej pogrzeb będzie w poniedziałek o 14.00. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

Wszystkim życzymy zdrowia, dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!

ARCYBISKUP MAREK JĘDRASZEWSKI

                                          NOWY BISKUP POMOCNICZY W KRAKOWIE

Siostry i Bracia w Chrystusie,
W listopadzie ubiegłego roku z radością powiadomiłem społeczność Archidiecezji Krakowskiej, że Jego Świątobliwość Papież Franciszek, w odpowiedzi na duszpasterskie wyzwania naszego Kościoła, USTANOWIŁ BISKUPEM POMOCNICZYM KSIĘDZA ROBERTA CHRZĄSZCZA, dotychczas posługującego na misjach w brazylijskim Rio de Janeiro. Ojciec Święty zachęcił go do podjęcia „służby Ludowi Bożemu z dobrocią, wypraszając wstawiennictwa Świętego Jana Pawła II i wszystkich świętych oraz błogosławionych Archidiecezji”. Podejmując razem z nowo powołanym Biskupem to wskazanie prosimy, by wierni Archidiecezji Krakowskiej oraz duchowieństwo w okresie jego przygotowania do przyjęcia sakry zjednoczyli się w gorliwej modlitwie o udzielenie mu w pełni darów Bożego Ducha.
Uroczystość przyjęcia przez niego święceń biskupich odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie dnia 6 lutego 2021 roku o godz. 10.00. Przebieg celebracji będzie można śledzić w Programie 3 Telewizji Polskiej oraz na kanale Telewizji Trwam.
Polecam również, by w niedzielę następującą po uroczystości święceń, czyli w dniu 7 lutego 2021 r., w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej dołączono do Modlitwy powszechnej wezwanie w intencji nowo powołanego Biskupa Roberta oraz jego apostolskiej misji.
Z pasterskim błogosławieństwem

+ Marek Jędraszewski – Arcybiskup Metropolita Krakowski