Wielki Post to dla katolików czas gorętszej modlitwy. W trudnej sytuacji, jaka opanowała świat, zachęcamy do modlitwy, choćby tej najprostszej, ale płynącej z serca, która uspokaja i pozwala spojrzeć na trudne sytuacje z innej perspektywy.
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych transmitowanych w telewizji, w radiu, czy w internecie, bądź w kościele: „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym, dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 15.00, po nabożeństwie o 15.45 Msza święta, a „Droga Krzyżowa” w piątki – godz. 17.15, oraz 19.30, a także w niedziele po Mszy o 8.00.
W czwartek 4 marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
W tym tygodniu przypada I piątek marca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą, a w piątek rano 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi wystawienie Najśw. Sakramentu. Chorych z Komunią św. na razie nie odwiedzamy, ze względu na pandemię, chyba że rodzina poprosi.
W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy o g. 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca NMP, oraz za matki oczekujące potomstwa
Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały Mszę świętą z poświęceniem modlitewników w sobotę 6 marca: klasa IIIa o g. 15.30, a klasa IIIb o g. 16.30.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień troskę o kościół powierzamy kolejnym parafianom z ul. Sportowej n-y: 24, 25, 26, 27, 30.
Na stoliku obok prasy katolickiej są książeczki z rozważaniami rekolekcyjnymi – które można sobie kupić i przeprowadzić rekolekcje wielkopostne samotnie w domu. Koszt książeczki 10 zł.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Józef Bodzoń lat 83. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Wszystkim życzymy zdrowia, dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!