Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lutego, po Mszy świętej Adoracja Najśw. Sakramentu. Jest to kolejna niedziela tzw. czterdziestogodzinnego nabożeństwa, odprawianego przez trzy niedziele przed Wielkim Postem. Wystawienie Najśw. Sakramentu będzie dzisiaj i jeszcze w przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00 do 10.30, oraz po Mszy o 12.00 do g. 15.30. Zachęcamy do tej modlitwy w ciszy przed Najśw. Sakramentem.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w środę św. Scholastyki, dziewicy, w czwartek 11 lutego Najśw. Maryi Panny z Lourdes – Światowy dzień Chorego.
Papież Franciszek napisał z tej okazji m.in: „Obchody 29 Światowego Dnia Chorego, które odbędą się 11 lutego 2021 r., we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, to odpowiedni moment, by zwrócić szczególną uwagę na chorych i na tych, którzy się nimi opiekują, zarówno w miejscach przeznaczonych na ich pielęgnację, jak i na łonie rodziny czy wspólnot. Nasze myśli kierujemy w szczególności do tych, którzy na całym świecie cierpią z powodu skutków pandemii koronawirusa. Wszystkim, zwłaszcza najuboższym i usuniętym na margines wyrażam moją duchową bliskość, zapewniając o trosce i miłości Kościoła. /…/Powierzam wszystkich chorych, pracowników służby zdrowia i tych, którzy troszczą się o cierpiących, Maryi, Matce Miłosierdzia i Uzdrowieniu Chorych. Niech z Groty w Lourdes i z Jej niezliczonych sanktuariów na całym świecie wspiera naszą wiarę i naszą nadzieję, i pomaga nam troszczyć się o siebie nawzajem z bratnią miłością”.
Ze względu na pandemię nie organizujemy spotkania chorych przy parafii, ale pamiętamy o nich, tutaj w kościele, codziennie w naszych modlitwach.
Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych będzie w piątek o 17.30, potem Msza św. w intencji tych zmarłych.
Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Sportowej n-y: 3, 4, 5, 6, 7.
Rada Parafialna w przyszłą niedzielę będzie zbierała ofiary na koszty związane z ogrzewaniem kościoła. Za grudzień i styczeń, za ogrzewanie kościoła zapłaciliśmy ponad 8 tys. złotych. Ofiary można będzie wpłacić na konto lub do przygotowanych przez Radę puszek na inwestycje parafialne. Wszystkim dziękujemy za każda ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła.
Ofiary z 2 lutego przekazaliśmy na zakony kontemplacyjne – kwotę 2. 175 zł.
Dziękujemy tym, którzy pomagali przy pracach związanych z rozbieraniem dekoracji świątecznej.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Marek Kotarba lat 60. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, zdrowia, niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!