Dzisiaj trzecia niedziela tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa – odprawianego przed Wielkim Postem. Wystawienie Najśw. Sakramentu, dzisiaj po Mszy o 8.00 do 10.30 oraz po Mszy o 12.00 do 15.30. Zachęcamy do  udziału w tej modlitwie przed Najśw. Sakramentem.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego.
Wielki Post – czas pokuty, modlitwy i umartwienia, rozpoczniemy 17 lutego, w najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą w środę o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Msza święta o godz. 18.00 będzie transmitowana w internecie. W Środę Popielcową obowiązuje katolików post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej już w najbliższy piątek – o godz. 17.15, oraz o 19.30.
Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, a Msza niedzielna popołudniowa w Wielkim Poście będzie o 15.45, po zakończeniu nabożeństwa, już bez kazania. Gorzkie Żale z naszego kościoła będą transmitowane w internecie.
Ks. Prałat Zbigniew Gerle, rezydent w naszej parafii, obchodzi 17 lutego imieniny. Życzymy mu wszelkich łask Bożych, zdrowia i potrzebnych sił. Zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ks. Zbigniewa, we wtorek o godz. 18.00.
Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Sportowej n-y: 8, 10, 11, 14, 15
Rada Parafialna zbiera dziś ofiary na koszty związane z ogrzewaniem kościoła. Ofiary można składać do przygotowanych przez Radę puszek lub wpłacić na konto parafialne. Wszystkim składającym ofiary serdecznie dziękujemy za troskę o naszą świątynię. Została ukończona renowacja wszystkich 14 obrazów Drogi Krzyżowej – trwała ponad 2 lata, odnowienie obrazów kosztowało ponad 40 tys. zł. Obecnie w konserwacji są dwa małe obrazy z prezbiterium – św. Andrzej Bobola i św. Stanisław Kostka.

Wszystkim życzymy zdrowia, dobrego tygodnia, niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!