Rozpoczęliśmy Wielki Post. Papież Franciszek w orędziu na ten czas napisał: „Post, modlitwa i jałmużna są warunkami i znakami naszego nawrócenia. Droga ubóstwa i wyrzeczenia czyli post, potem spojrzenie i gesty miłości wobec zranionego człowieka -jałmużna – oraz synowski dialog z Ojcem –modlitwa: pozwalają nam wcielić w życie szczerą wiarę, żywą nadzieję i czynną miłość. W tym czasie nawrócenia odnówmy więc naszą wiarę, zaczerpnijmy „żywej wody nadziei” i przyjmijmy z otwartym sercem miłość Boga.
Mimo pandemii zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym, dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00, po zakończeniu nabożeństwa o godz. 15.45 Msza święta. Na Gorzkich Żalach zbierane będą ofiary na dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu. Msze święte niedzielne i Gorzkie Żale będą transmitowane w internecie.
Droga Krzyżowa w piątek – godz. 17.15, oraz 19.30, a także w niedziele po Mszy o godz. 8.00.
W poniedziałek w liturgii Kościoła przypada święto Katedry św. Piotra.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień troskę o kościół powierzamy kolejnym parafianom z ul. Sportowej n-y: 17, 18, 19, 20, 22.
Podziękowania składamy wszystkim, którzy złożyli ofiary na ogrzewanie kościoła. Rada Parafialna zebrała 6.855 zł, a na konto wpłacono w lutym 4.950 zł.
W ostatnim tygodniu odbyły się pogrzeby: +Witolda Galasa lat 63, +Marka Mariana Milewskiego lat 69, +Elżbiety Synowiec lat 95. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy zdrowia, dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!