Czas Wielkiego Postu to czas refleksji nad męką Zbawiciela. Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i obowiązujących rygorów sanitarnych, nikt nie jest pozbawiony dostępu do Eucharystii i innych sakramentów, czyli największego skarbu Kościoła, przez które Chrystus daje samego siebie wspólnocie wierzących i zapewnia nam udział w owocach swojej zbawczej męki. Niech trudny czas – jaki przeżywamy już od ponad roku – nie osłabi naszej gorliwości, ale stanie się impulsem do rozwoju naszej ufności i wiary w Boga./Arcybiskup St. Gądecki/
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych transmitowanych w telewizji, w radiu, czy w internecie, bądź w kościele: „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym, dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o g. 15.00, po nabożeństwie o 15.45 Msza święta, a „Droga Krzyżowa” w piątki – godz. 17.15, oraz 19.30, a także w niedziele po Mszy o 8.00.
Jak Pan Bóg pozwoli to rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od niedzieli 21 marca.
Jutro 8 marca przypada nie tylko Dzień Kobiet, ale także rocznica śmierci Ks. Kan. Stanisława Czulaka, który zmarł 8 marca 2014 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o byłym proboszczu naszej wspólnoty, w 7 rocznicę Jego śmierci.
Nowenna do św. Józefa rozpocznie się w środę 10 marca. Przeżywamy ustanowiony przez papieża Franciszka, Rok św. Józefa – modlitwa do tego wielkiego patrona Kościoła i rodzin, rzemieślników, będzie na Mszach świętych porannych i wieczornych do 19 marca. Na stoliku obok prasy katolickiej jest mała książeczka z informacjami i modlitwami do św. Józefa. Jest do zabrania za darmo, jako pomoc w przeżywaniu Roku św. Józefa.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień troskę o kościół powierzamy kolejnym parafianom z ul. Sportowej n-y: 32, 34, 35, 36, 39.
W przyszłą niedzielę można będzie złożyć ofiarę na inwestycje parafialne.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i opieki Bożej Opatrzności. Szczęść Boże!