Czas wielkanocny przypomina nam nadal prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa. On żyje i jest z nami, choć tak trudno Jego obecność odczuć w czasie pandemii, którą wraz z całym światem nadal przeżywamy.
W tym tygodniu będziemy przeżywać XIII Tydzień Biblijny. Ubogaca on tegoroczny program duszpasterski poświęcony Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Rozpoczynająca go dzisiejsza niedziela jest równocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego.
Postarajmy się, aby Tydzień Biblijny był dla nas kolejną szansą na poznawanie i pogłębianie naszej relacji ze słowem Bożym poprzez lekturę i modlitwę Pismem Świętym.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – z tej racji nie obowiązuje w piątek post od pokarmów mięsnych; w sobotę św. Jerzego męczennika, w niedzielę św. Marka, ewangelisty.
Ze względu na panującą nadal pandemię i obostrzenia sanitarne, jesteśmy zmuszeni do przeniesienia terminu Pierwszej Komunii św. dzieci z 1 maja, na 29 maja br. – sobota: klasa IIIa o godz. 10.00, a klasa IIIb o godz. 12.00. Na razie nadal obowiązuje limit 22 osób w naszym kościele. Przy tych warunkach na Mszy świętej komunijnej byłyby tylko w kościele same dzieci. Liczymy na zmianę warunków pod koniec maja i dlatego przenosimy termin I Komunii świętej. Spotkanie rodziców dzieci z klas III będzie 6 maja – czwartek o 19.00.
Natomiast klasy VIII które przygotowują się do bierzmowania będą miały spotkania po 3 maja, w dwóch małych grupach w kościele. Planujemy bierzmowanie na 20 czerwca – niedziela g. 18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele – w środy i w soboty od g. 17.30 do 18.00.
Dziękujemy za ofiary składane na tacę jak i wpłacane na konto na bieżące potrzeby kościoła.
Na rozpoczynający się tydzień troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Bruchnalskiego n-y: 33, 37, 38, 40, 41.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i opieki Bożej Opatrzności. Szczęść Boże!