Dzisiejsza niedziela zachęca nas do szczególnej modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. Otaczajmy kapłanów modlitwą i zawierzajmy ich posługę Maryi, Matce Dobrego Pasterza. Aby Chrystusowa owczarnia miała wystarczającą liczbę dobrych pasterzy prośmy nieustannie Pana żniwa: „poślij robotników na swoje żniwo”. A młodym wypraszajmy odwagę i umacniajmy dobrym słowem tych, którzy myślą o kapłańskiej drodze swego życia: „Nie bój się pójść za Dobrym Pasterzem…”.
W tym tygodniu, w czwartek, rozpoczniemy nowennę do patrona naszej parafii i naszego kościoła do św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Skromną uroczystość odpustową, ze względu na pandemię, planujemy na niedzielę 9 maja, suma o g. 12.00.
W czwartek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.
Nabożeństwa majowe, ku czci Matki Bożej, rozpoczniemy w sobotę 1 maja o godz. 17.30. Nabożeństwa w tygodniu będą o godz. 17.30, a w niedzielę i święta o godz. 15.00. Te nabożeństwa będą transmitowane w internecie.
Maturzystów zaprasza Ks. Jan na Mszę świętą o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów, w sobotę 1 maja o godz. 15.00.
Dziękujemy za ofiary składane na tacę jak i wpłacane na konto na potrzeby naszego kościoła.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień troskę o czystość naszej świątyni powierzamy parafianom z ul. Bruchnalskiego n-y: 44, 45, 46, 48, 50.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i opieki Bożej Opatrzności. Szczęść Boże!