Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. To święto obchodzone jest w II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to dla całego Kościoła ogłosił Jan Paweł II w dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku.
Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.
Obowiązują nadal obostrzenia sanitarne – jedna osoba w kościele na 20 metrów kwadratowych – to w naszym kościele 22 osoby.. nadal obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny.
W tym roku ze względu na trwający stan epidemii zachęcamy wszystkich wiernych do duchowej łączności z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
W naszym kościele dzisiaj po każdej Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Adoracja Najświętszego Sakramentu – w środy i w soboty od g. 17.30 do 18.00.
Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto na bieżące potrzeby parafii.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Bruchnalskiego n-y: 24, 25, 27, 29, 31.

Na kolejne dni niech Pan Bóg nam błogosławi i ma nas w swojej opiece w tym trudnym czasie. Szczęść Boże!