NIEDZIELA
UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. TRÓJCY – 30.V.2021

Kończy się miesiąc maj, jeszcze dziś i jutro nabożeństwo majowe. Od wtorku rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej będzie litania do Serca Pana Jezusa.
Wczoraj odbyła się Pierwsza Komunia Święta dla 43 dzieci. Dziękujemy Ks. Janowi wikariuszowi, za przygotowanie tych dzieci do tej uroczystości w tak trudnych warunkach pandemii. Podziękowania składamy rodzicom za wszelką pomoc przy uroczystości i za dar jakim jest haftowana koronka liturgiczna na ołtarze.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, we wtorek św. Justyna męczennika.
Boże Ciało – uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – przypada w najbliższy czwartek. W tym roku jeszcze ze względu na pandemię – procesja będzie tylko wokół kościoła. W czwartek, Msze będą o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 15.30. Po Mszy o godz. 10.00 będzie procesja wokół kościoła gdzie będą przygotowane cztery ołtarze przy których będą odczytane ewangelie i błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy, zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, orkiestrę, delegację strażaków.
W czasie oktawy Bożego Ciała – nie będzie procesji, tylko adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy wieczornej – procesja będzie na zakończenie oktawy.
W piątek – pierwszy piątek czerwca – spowiedź od 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Chorych, których rodziny zgłoszą, odwiedzimy z Komunią św. w piątek od g. 9.00.
W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy o g. 7.00 modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi oraz za matki oczekujące potomstwa.
Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Spokojnej nr-y 9, 10, 11, 11c, 15, 15a. Wszystkim, którzy wspomagają ofiarami potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na nowy tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!