Biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej jednogłośnie zdecydowali, że od 20 czerwca br. zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.
W ramach dalszego luzowania obostrzeń sanitarnych rząd dopuścił od dzisiejszej niedzieli, 13 czerwca, aby w kościołach podczas liturgii mogła być zapełniona połowa miejsc, a od soboty 26 czerwca – 75 proc. miejsc. Przy czym do limitu miejsc nie są wliczane osoby zaszczepione oraz, tak jak wcześniej, osoby sprawujące kult religijny.
W liturgii Kościoła dzisiaj przypada św. Antoniego z Padwy, w poniedziałek bł. Michała Kozala, biskupa męczennika, we wtorek bł. Jolanty, w czwartek św. Brata Alberta, zakonnika.
Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa śpiewamy w tygodniu o 17.45, przed wieczorną Mszą świętą, a w niedzielę o godz. 15.00.
Adoracja Najśw. Sakramentu w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
W przyszłą niedzielę 20 czerwca na dodatkowej Mszy świętej o godz. 18.00, Ks. Biskup Janusz Mastalski udzieli Sakramentu Bierzmowania 26 młodym ludziom z klas VIII. Msza święta z udzieleniem bierzmowania będzie jednocześnie dla klas VIII zakończeniem roku katechetycznego i szkolnego. Spotkanie młodzieży w poniedziałek o 16.00, a spowiedź przed bierzmowaniem dla młodzieży, rodziców i świadków bierzmowania będzie w piątek od g. 16.30 do 18.00.
Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Spokojnej nr-y: 26, 27, 28, 29, 30, 30a i 36.
Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne. Został ukończony parking przy ul. Ks. Koniecznego. Jeszcze będą ustawione znaki drogowe, oświetlenie. Na razie zostanie na rok w takim stanie jak jest, a w przyszłości będzie położony asfalt lub kostka. Parking – ta część zakupiona przez parafię – od ul. Ks. Koniecznego, ma służyć przyjeżdżającym do kościoła na różne uroczystości.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Irena Grzesik lat 85. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie..

Na nowy tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!