Rozpoczęły się wakacje. Mimo trwającej pandemii, pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej; starajmy się być blisko Boga także przez ten czas wolny.
Na nabożeństwo czerwcowe zapraszamy dzisiaj o 15.00; i jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę odśpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa przed wieczorną Mszą św.
W naszym kościele jeszcze w tym tygodniu Msze święte rano i wieczorem. Natomiast, od 5 lipca, przez lipiec i sierpień, Msze święte w tygodniu będą we wtorki, czwartki rano o g. 7.00, a w poniedziałki, środy i piątki o g. 18.00, natomiast w soboty o 7.00 i 18.00.
Adoracja Najśw. Sakramentu – w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
W niedziele porządek Mszy świętych będzie niezmieniony – czyli Msze święte będą o g. 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30.
Kancelaria parafialna czynna tak jak w ciągu roku.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Ireneusza, biskupa i męczennika, we wtorek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, w sobotę św. Tomasza apostoła.
W piątek – pierwszy piątek lipca – okazja do spowiedzi przed Mszą rano, a wieczorem od 16.30 do 18.00. W piątek odwiedzimy z Komunią św. tylko tych chorych, którzy będą zgłoszeni w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi, z racji I soboty, oraz za matki oczekujące potomstwa – w sobotę po Mszy o 7.00.
Na bieżący tydzień czystość kościoła powierzamy parafianom z ul. Stawowej n-y: 14b, 14c, 16a, 16b, 18.
W tym roku przypada 500-lecie zawieszenia Dzwonu Zygmunta w Katedrze Wawelskiej. Z tej okazji we wtorek 29 czerwca o godz. 17.15 zabrzmi kolejny raz dzwon Zygmunta, a o 17.30 w Katedrze na Wawelu odbędzie się Msza święta dziękczynna. Nasza parafia od wieków jest związana z katedrą wawelską, a obecnie z naszej parafii jest 4 „dzwonników”, oni też ufundowali wotum, ryngraf, który zawieszony jest w gablocie obok ołtarza Matki Bożej Łaskawej.
Muzeum Ślusarstwa w Świątnikach i Fundacja Bonifraterska zapraszają do Konar – Zielonej 3 lipca w sobotę od g.14.00 na kiermasz. Szczegóły na plakacie.
Zakończył się rok szkolny, dziękujemy wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom, pracownikom szkół, za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Dzieciom i młodzieży, oraz nauczycielom i tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy zdrowia i dobrego wypoczynku.
Na prośbę Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek przed kościołem, na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w Nowej Białej.
Ostatnio zmarli z naszej parafii: +Zofia Surówka lat 87, i +Wacław Suder lat 68, jego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!