• Dzisiaj 16 Niedziela Zwykła.
• W czwartek święto – św. Marii Magdaleny
• W piątek Święto – Świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy W sobotę – wspomnienie św Kingi
• Przypominamy o wakacyjnym rozkładzie Mszy św. w tygodniu: wtorek i czwartek rano o godz. 700. Poniedziałek, środa i piątek o godz. 1800. W soboty o godz. 700 i 1800. W niedzielę bez zmian /800, 1030, 1200,1530/. Przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi.
• Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy i soboty od godz. 1730 – 1800. W sobotę na zakończenie Adoracji Nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.
• W przyszłą niedzielę obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.
• Składka na cele inwestycyjne parafii wyniosła 6840 zł. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w każdej Mszy świętej ofiarowanej za parafian.
• Sprzątanie kościoła powierzamy na bieżący tydzień parafianom z ul. Granicznej n-y: 27, 29, 31, 33, 35
• W przyszłą niedzielę, 25 lipca, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka z naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej, jako wotum wdzięczności za ocalenie kościoła w Świątnikach podczas działań wojennych. W Kalwarii o godz. 15.00 będzie Droga Krzyżowa, od stacji „U Piłata”, potem można uczestniczyć we Mszy Świętej o godz. 17.00 w klasztorze. Dojazd indywidualny

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!

 

////////////////////////////////Wspominając wydarzenia sprzed pięciu lat  /////////////////////                                               Święty Jan Paweł II Wielki, mówiąc o potrzebie wspólnotowego celebrowania wiary w ramach Światowych Dni Młodzieży, tak uzasadniał swoją decyzję o zapoczątkowaniu tych ogólnoświatowych spotkań: „Wszyscy młodzi muszą czuć, że Kościół im towarzyszy; niech zatem cały Kościół, w jedności z Następcą Piotra, czuje się wciąż bardziej zaangażowany, na poziomie ogólnoświatowym, na rzecz młodzieży, jej trosk i zmartwień, jej otwartości i nadziei, aby odpowiedzieć na jej oczekiwania, ogłaszając pewność, którą jest Chrystus, Prawdę, którą jest Chrystus, miłość, którą jest Chrystus” (Przemówienie do Kolegium kardynalskiego oraz Kurii Rzymskiej z okazji życzeń Bożonarodzeniowych, Watykan, 1985 r.).
Wspominając wydarzenia sprzed pięciu lat, gdy młodzież całego świata przybyła do Krakowa, aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży, Archidiecezja Krakowska – wraz z samorządem lokalnym – podjęła się organizacji uroczystych obchodów jubileuszowych, które będą miały dwie odsłony. W sobotę 24 lipca br. o godz. 19.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz będzie przewodniczył Eucharystii z okazji rocznicy otwarcia ŚDM w Krakowie, bp Robert Chrząszcz wygłosi homilię, a w celebrze uczestniczyć będą między innymi diecezjalni duszpasterze młodzieży wraz z przedstawicielami młodych z całej Polski. Po Mszy świętej będzie miał miejsce koncert, podczas którego młodzi przedstawiciele diecezji polskich wykonają najbardziej znane hymny ŚDM oraz zaprezentują polską wersję hymnu zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, przygotowaną w ostatnich tygodniach we współpracy Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM. W niedzielę 1 sierpnia o godz. 20.00 na Kampusie Miłosierdzia w podwielickich Brzegach
abp Marek Jędraszewski odprawi Eucharystię w rocznicę zakończenia Światowych Dni Młodzieży.
Wszystkich młodych Archidiecezji Krakowskiej wraz z duszpasterzami zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych.