Dzisiaj w liturgii wspominamy św. Jakuba apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Modlimy się dzisiaj przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o bezpieczną jazdę dla kierujących pojazdami oraz o bezpieczeństwo podróżujących i pieszych. Po Mszach świętych tradycyjnie pobłogosławimy pojazdy. Ofiary przy tej okazji składane przez kierowców/ 1 gr za szczęśliwie przejechany 1 km/  przeznaczone są na pojazdy dla misjonarzy.

Dzisiejsza niedziela to także ustanowiony przez Papieża Franciszka Pierwszy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież napisał m.in: „Pragnę aby ten dzień obchodzony po raz pierwszy, po długim czasie izolacji i wciąż powolnym odradzaniu się życia społecznego był dniem pamięci o starszych osobach w naszym społeczeństwie; aby każdego dziadka, każdą babcię, każdą osobę starszą- zwłaszcza tych którzy są najbardziej samotni odwiedził dzisiaj anioł o twarzy wnuków, członków rodzin, dawnych przyjaciół…/…/ Ja jestem z Tobą przez wszystkie dni – te słowa Pana Jezusa powtarza dziś Tobie drogi dziadku i droga babciu –  cały Kościół, który jest blisko Ciebie”.

W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada wspomnienie św. Anny i św. Joachima – rodziców Matki Bożej,  w czwartek św. Marty, a w sobotę św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

Msze święte w tygodniu:  poniedziałek o g. 18.00, wtorek o 7.00, środa o 18.00 z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 7.00, w piątek o 18.00, a w sobotę o 7.00 i 18.00.

Na adorację Najśw. Sakramentu zapraszamy w środy i soboty od 17.30 do 18.00, w sobotę na zakończenie adoracji modlitwa przed beatyfikacją Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Czystość  kościoła powierzamy na ten tydzień kolejnym parafianom z ul. Granicznej n-y: 37, 41, 43, 45, 47.

Wiemy że nasze najbliższe okolice, parafie w naszym dekanacie – Głogoczów i Krzyszkowice nawiedziła ulewa, która zniszczyła  kilkadziesiąt domów. Dlatego w przyszłą niedzielę 1 sierpnia, można będzie do puszek przed kościołem złożyć ofiarę dla poszkodowanych.

Dzisiaj  odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa w Kalwarii Zebrzydowskiej jako wotum wdzięczności naszej parafii za ocalenie kościoła w czasie działań wojennych. O godz. 15 początek modlitwy przy stacji  „U Piłata”.

 

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!