Rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych, rocznic patriotycznych – to także wezwanie Kościoła w Polsce do trzeźwości Polek i Polaków.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek Matki Bożej Anielskiej – można uzyskać w kościele parafialnym odpust „Porcjunkuli”. w środę– św. Jana Vianneya, kapłana, w piątek – święto Przemienienia Pańskiego.
Msze święte w tygodniu – poniedziałek – 18.00, wtorek – 7.00, środa – 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 7.00.
W piątek przypada pierwszy piątek sierpnia; Msze św. o 7.00 i 18.00 – spowiedź codziennie przed Mszą świętą oraz w piątek 6.30 – 7.00 oraz 16.30 -18.00. W czasie spowiedzi popołudniu w piątek wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone przed godz. 18.00 śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Chorych którzy zostaną zgłoszeni odwiedzimy w piątek od g. 9.00.
Modlitwa do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny i modlitwa za matki oczekujące potomstwa w sobotę – jako pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o 7.00.
Rozpoczynamy cykl nabożeństw „Do Chrystusa wróć”, które będą w pierwszy czwartek miesiąca. Modlić się będziemy za tych, którzy w ostatnim czasie odeszli od Boga, od Kościoła. W najbliższy czwartek 5 sierpnia o godz. 20.00 będzie wspólna modlitwa konferencja, przeplatana utworami muzycznymi /organy skrzypce/, śpiewem z adoracją Najśw. Sakramentu. W ten czwartek modlić się będziemy także za młodzież – wspominając obecność wśród nas młodych ludzi z Rumunii sprzed pięciu laty na Światowych Dniach Młodzieży. Zapraszamy wszystkich i młodzież i starszych, osoby u których mieszkała młodzież z Rumunii, na tę modlitwę, którą poprowadzi w czwartek O. Piotr Koźlak, redemptorysta.
41 Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia br. Informacje dla pielgrzymów są na stronie internetowej pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl
Ofiary zebrane przy poświęceniu pojazdów, w kwocie 2.860 zł, przekazaliśmy misjonarzom na zakup środków transportu.
O pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, prosimy parafian z ul. Granicznej n-y: 49, 51, 55, 57, 59. Za złożone ofiary na ten cel dziękujemy.
Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę na poszkodowanych w czasie ulewy w Głogoczowie i Krzyszkowicach.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne.
W ramach tegorocznych zmian Sióstr Służebniczek, S. Maria Sala, która pomagała w naszym kościele przy dekoracjach, kwiatach, w zakrystii, przy praniu obrusów ołtarzowych, skierowana jest na inną placówkę. Prace w kościele podejmie Siostra Teresa Biskup. Siostrze Marii serdecznie dziękujemy za dwa lata pracy w naszym kościele, za trud i poświęcenie, za dobrą współpracę z księżmi, z kościelnym. Niech Pan Bóg wspomaga Siostrę w dalszym podejmowaniu zadań wskazanych przez przełożonych.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Bronisława Kotarba lat 92, jej pogrzeb będzie we wtorek o g. 15.00. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Na nowy tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!