W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, męczennicy, patronki Europy; we wtorek św. Wawrzyńca, diakona, męczennika, w środę św. Klary dziewicy, w piątek święto Matki Bożej Kalwaryjskiej i kolejna rocznica objawień fatimskich, w sobotę św. Maksymiliana Kolbego, kapłana, męczennika, a w przyszłą niedzielę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia NMP, Matki Bożej Zielnej.
Msze święte w tygodniu w czasie wakacji – poniedziałek – 18.00, wtorek – 7.00, środa – 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 7.00 , w piątek 18.00 i Nabożeństwo Fatimskie , a w sobotę o 7.00 i 18.00
Na kolejne nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w piątek 13 sierpnia o g. 18.00 – Msza św. z kazaniem, różaniec i procesja z figurą Matki Bożej. O ile pogoda pozwoli zapraszamy dzieci do sypania kwiatków w czasie procesji, a figurę Matki Bożej poniosą przedstawicielki Żywego Różańca.
W przyszłą niedzielę w święto Matki Bożej Zielnej poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej.
O pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, prosimy parafian z ul. Granicznej n-y: 63, 65, 67, 69, 73. Za prace i złożone ofiary na ten cel dziękujemy.
Na poszkodowanych przez ulewy w Głogoczowie i Krzyszkowicach zebraliśmy 6.050 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne: „Bóg zapłać”.
Dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary na inwestycje parafialne. Rozpoczęły się prace przy wzmocnieniu fundamentów naszego kościoła ze względu na pęknięcie ściany od strony strażnicy. Już są założone kotwy w ścianie. Inwestycja jest wykonywana z pozwoleniem na budowę i konserwatorskim, a wykonuje specjalistyczna firma zalecana przez konserwatora. W drugim etapie prac będzie przebudowa schodów z rampą na wjazd wózków bezpośrednio do kościoła.
Transmisje Mszy świętych z naszego kościoła na razie zawieszamy, chorzy mają co niedzielę Mszę św. w telewizji z Łagiewnik i z Jasnej Góry.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!