Dzisiaj z postanowienia papieża Franciszka, przypada Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony przez Boga. Ten dzień łączymy w naszej parafii z dziękczynieniem za chleb – owoc ziemi i pracy rąk ludzkich.
W środę 1 dzień września – wspomnienie wybuchu II wojny światowej, ale też rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży. W tym trudnym okresie trwającej pandemii, polecamy Panu Bogu uczniów nauczycieli i wszystkich pracowników szkół, aby mogli bezpiecznie i spokojnie uczyć się i pracować. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego będą: w środę o godz. 8.00 dla dzieci z klas od 0 do IV, a o g. 9.00 dla klas V – VIII. Młodzież zapraszamy na Mszę święta w środę o godz. 18.00.
W liturgii Kościoła w środę przypada bł. Bronisławy, w piątek św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Msze święte w tygodniu – rano o 7.00, wieczorem o18.00 – spowiedź codziennie przed Mszą świętą.
Zapraszamy na kolejną modlitwę z adoracją Najśw. Sakramentu w czwartek od g. 20.00 do 21.00; z cyklu: „Do Chrystusa wróć” – modlitwa za tych którzy odeszli ostatnio od Boga.
W piątek przypada pierwszy piątek września – okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą, a w piątek od g.16.30 do 18.00. Niech ta spowiedź będzie też okazją dla dzieci i młodzieży do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego. Chorych – zgłoszonych przez rodzinę odwiedzimy w piątek od g. 9.00.
W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – po Mszy porannej modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi oraz za matki oczekujące potomstwa.
W przyszłą niedzielę 5 września odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata”. Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym Msza św. w intencji rodzin i małżeństw naszej archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z ul. Krakowskiej nr-y 16, 22, 24, 30, 32.
Z okazji przypadających 3 września imienin Pani Izabeli – naszej organistki, życzymy Jej dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, w życiu osobistym jak i do wykonywanej pracy organistki w naszej parafii.
Witamy wśród nas nową Siostrę Służebniczkę, Siostrę Teresę Biskup, która będzie pomagała nam w dekoracji kościoła i w przygotowaniu szat liturgicznych. Życzymy Siostrze potrzebnych sił i Bożej łaski do pełnienia posługi wśród nas.
Policja kolejny raz prosi o zwrócenie uwagi na starsze osoby, które oszukiwane są znowu na fałszywych policjantów, bankowców, wnuczków itd.
Trwają prace przy przebudowie schodów wejściowych do kościoła, z budową wjazdu dla wózków. Dziękujemy za składane na ten cel ofiary, za wpłaty na konto parafialne.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Józef Dobosz lat 75, jego pogrzeb będzie we wtorek o g. 15.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie..

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!