W naszej archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj Synod, o którym słyszeliśmy w liście biskupów, a który ma pomóc w odnowie Kościoła. Synod jest przede wszystkim czasem słuchania – Ducha św. i ludzi. Słuchania siebie nawzajem, tak aby to, co jest istotne w kościele dotarło do wszystkich ochrzczonych. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji Synodu.
Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się w naszym kościele koncert pieśni gospel, w wykonaniu kameralnego zespołu z Chrzanowa.
Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 zaśpiewa i zagra dziecięcy zespół muzyczny działający przy kościele św. Pawła w Wieliczce. Po Mszy można będzie nabyć ich płytę z piosenkami religijnymi. Zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.00.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Łukasza ewangelisty, we wtorek bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika, w środę św. Jana z Kęt, kapłana, w piątek św. Jana Pawła II, papieża.
Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy w niedzielę o g. 15.00, a w tygodniu o g. 17.30
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej – prosimy wypisać na kartce polecanych zmarłych.
Spotkanie klas VIII przygotowujących się do bierzmowania, będzie we czwartek o
g. 16.30 w kościele.
Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary:
– na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na stypendia dla młodzieży – zebrano 3.370 zł.
– na inwestycje Rada Parafialna zebrała 9.270 zł, a na konto wpłacono w październiku 4.130 zł. „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Różanej n-y: 23, 23a, 25, 26, 26a.
Ostatnio zmarł z naszej parafii + Janusz Synowiec lat 59. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!